Linnutaja-lapsed laulsid kodukesest, kiisudest ja putru keetma läinud hiiretipsust

Lasteaial oli just paari päeva eest sünnipäev ja sellepärast laulsid lapsed kõik koos ka lasteaiale sünnipäevlaulu. Sünnipäeva puhul põlesid küünlad ja lapsed olid nii pidulikult riides, nagu oleksid nad mõnest ilusast muinasjuturaamatust välja astunud.

Lemmikud “Naerumummud?

Lasteaia juhataja Kaja Ivaski sõnul on niisuguseid lauluvõistlusi Torma lasteaias korraldatud juba kümmekond aastat. Publiku lemmikute valimine salajasel hääletusel toimus aga alles teist aastat. Tänavu said publiku lemmikuteks “Naerumummude” rühma lapsed, 7-aastane Kaisa Maasik ja 6-aastane Breit Pross.

Torma lasteaia muusikaõpetaja Maire Tamme arvates ei peaks väikesi lapsi mingisse pingeritta panema. Oluline on soov esineda ja Linnutaja lasteaias saavad seda kõik, kes vähegi tahavad. Seepärast valisid lapsed oma lemmiklaulupoisi ja -tüdruku enda hulgast ise. Igaüks sai sedelile kirjutada ühe tüdruku ja ühe poisi nime. 

Laulud, mis sobivad lapse häälele

Selleks, et väikesed inimesed ennast laval ja mikrofoni ees kindlamalt tunneksid ja ennast laulu kaudu hästi väljendama õpiksid, on nende õpetaja laule valides eelistanud vanu ja tuntud lastelaule. Niisuguseid, mida kindlasti tunnevad ka lasteaiamudilaste emmed ja issid.  

“Olen arvestanud seda, et need kuldsed ja äraproovitud vanad lastelaulud sobivad väga hästi väikeste laste häälele,? rääkis õpetaja. Nii nad siis laulsid tuntud laule “Kiisu läks kõndima?, “Hanepojad?, “Kus on minu koduke? ja “Hiiretips läks putru keetma?.

Et laps saaks julguse esineda

Laulda said kõik lapsed, sest need, kes üksinda ei esinenud, laulsid vahepeal teistega koos. Kõige väiksemad mudilased laulsid aga oma päikesejänku-laulu hoopis koos lauluõpetaja Mairega.

Torma lasteaia Linnutaja muusikaõpetaja Maire Tamm rääkis, et niisugust last ei olegi olemas, kelle kohta lasteaias saaks ütelda, et tema ei oska laulda või teda pole mõtet laulma õpetada. Väikese lapse puhul on õpetajale tähtis süstida lapsesse üks kaval laulupisik. Väga tähtis on just see, et laps saaks julguse esineda ja tunneks sellest rõõmu. “Muusikas leiab iga inimene endale midagi,” on õpetaja veendunud. 

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus