Linnavalitsus tunnustas paremaid jõulukaunistajaid

Paljudele eramuomanikele oli kutse autasustamisele tõeliseks üllatuseks.

“Ega keegi ju ise teadnudki, et ta konkursil osaleb,” selgitas jõulukaunistuste konkursi komisjoni juhtinud abilinnapea Aare Olgo. “Käisime komisjoniga lihtsalt linna mitmel korral läbi ja valisime välja need majad, mis enam silma rõõmustasid. Kui 10. detsembril esimest korda väljas käisime, oli pilt veel üsna hall: võib-olla lumepuuduse tõttu, mis jõulutemaatikaga tegelema ei innustanud. Järgmistel kordadel oli aga jõuluilu juba rohkem.”

Kui alguses jäi valikusse 30-35 majapidamist, siis auhinna ? komplekti omapäraseid elektriküünlaid ? otsustas komisjon, millesse peale Aare Olgo kuulusid teine abilinnapea Kalmer Lain, linnavalitsuse spetsialistid Maie Puusepp ja Helena Stepanov ning Jõgeva Linnavara aednik Taivo Paeveer, anda viieteistkümnele perele ja kuuele asutusele-ettevõttele. Eramuomanikest pälvisid tunnustuse perekonnad Paju (Kesk tn 10), Kirsimäe (Roosi 10), Orumaa (Suvila 1a), Päeva (Pargi 10), Laansalu (Kingu 8), Ojaste (Kingu 3), Meitus (Aasa 8), Meitus (Aasa 10), Volk (Allika 31), Nurmik (Puiestee 5), Mänd (Puiestee 26), Mägi (Kirsi 24), Lääne (Kirsi 25), Lehtme (Jaama 19a) ja Õnne (Roosi 18).

Asutustest-ettevõtetest tõsteti esile Jõgeva Gümnaasiumi (Rohu 10) ja Ühisgümnaasiumi (Piiri 1), Estem Tehnikakaupade (Kesk 3), ASi A. Tammel (Turu 7), KSK Tehnikamarketi (Aia 3a) ja Karikakra lasteaia (Pae 2) jõulukujundust. Nemadki said auhinnaks elektriküünlad.

Lisaks eelnimetatutele tunnustas linnavalitsus meenetega neid ettevõtteid, kes tegid linnavalitsusega koostööd kesklinna jõuluks kauniks ja valgusrohkeks muutmisel. Linnavalitsus tellis nimelt vastavatelt spetsialistidelt kesklinna tarvis ühtse jõulukujunduse projekti ning tegi linnasüdame ärihoonete omanikele ettepaneku hankida projektikohased kaunistused ja need üles panna. Üleskutset järgisid AS Jõgeva Ehitus, AS Jõgeva Elamu, Jõgeva Majandusühistu, OÜ Merineitsi, AS Eesti Post ja Jõgeva Linnavara.

“Üksnes linnavalitsus ei saa linna jõuluks ilusaks teha, selleks on vaja ikkagi koostööd ettevõtjate ja linnaelanikega,” ütles abilinnapea Aare Olgo.

Jõgeva Linnavara aednik Taivo Paeveer lisas, et selle kümmekonna aasta jooksul, mis tema jõulukaunistuste konkursiga tegelnud on, on nii eramuomanikud kui ka asutused jõulukaunistusi üha juurde muretsenud ja üha huvitavamaid ideid välja mõtlema hakanud.

Nagu paljudele teistelegi, oli kutse autasustamisele suureks üllatuseks ka Kingu tänava majaperenaisele Helle Laansalule.

“Maja oleme me jõuluks kaunistanud lihtsalt endi rõõmuks ja sugugi mitte konkursi pärast,” ütles Helle Laansalu. “Kõige suuremaks abiliseks on mulle selle töö juures mu enda 18-aastane poeg, kel pikkust ja jõudu omajagu. Kuna töötan toidupoes müüjana ja tulen töölt enamasti õhtul hilja, siis tunnen jõulukaunistustest ise alati suurt rõõmu: hoopis toredam on koju tulla, kui maja sõbralikult vastu särab.”

Jõgeva Ühisgümnaasiumis eelnes koolimaja jõuluks kaunistamisele disainiõppurite rühma (seda valikainet õpib koolis umbes tosin XI klasside õpilast) sisene ideekavandite konkurss, mille võitis XIa klassi õpilane, Jõgeva kunstikooli vilistlane Kadri Reim. Kuna tema poolt välja mõeldud paberkaunistuste valmistamine oli väga töömahukas, tulid idee teostamisel peale disainirühma appi ka kümnenda ja kaheteistkümnenda klassi õpilased. Koolimajast möödujale olid pilgupüüdjaiks ka aula akendele asetatud advendiküünlad ja aknast õue paistev kaunis tuledes jõulupuu.

Jõulukaunistuste konkursi võitjatele esinesid Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja noored näitlejad ja Jõgeva muusikakooli kitarriõpetaja Jüri Link. Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru tutvustas aga vastvalminud muuseumi: paljud olid selles majas ju esimest korda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus