Linnavalitsus otsis “Karikakrale” uue ehitaja

Möödunud nädala lõpus selgus, et “Karikakra” lasteaia ehitushanke võitnud ühispakkumise ühel osapoolel Arco Ehitus OÜ-l oli tekkinud üsna kopsakas maksuvõlg. Seetõttu polnud võimalik ettevõttega ehituslepingut sõlmida ning otsida tuli uus ehitaja.

Riigihanget ei saa võita ettevõte, kellel on maksuvõlad ning seetõttu kontrollitakse enne hanke võitja väljakuulutamist kõikide osalejate võlaseisud üle. Nii talitas ka Jõgeva linnavalitsus 10. juulil, mil seitse ehitusfirmat end “Karikakra” ehitajatena välja pakkunud olid. Siis polnud ühelgi ettevõttel võlgadega probleeme ning augustis kuulutati hanke võitjaks Arco Ehituse OÜ ja Triaad Grupi ühispakkumine.

Enne ehituslepingu sõlmimist on kakskümmend päeva vaidlustamisaega ning seejärel saab pretensioonide puudumisel sõlmida ehituslepingu. Augustikuu jooksul oli aga Arco Ehitusel tekkinud kopsakas maksuvõlg, mis 13. septembri seisuga oli 131 618 eurot. Sellest tulenevalt tuli linnavalitsusel Arco Ehitusele ja Triaad Grupile ära öelda ning otsida uus ehitaja.  

Ehitus läheb 72 000 euro võrra kallimaks

Ühispakkumise teine pool Triaad Grupp oli võlgadest vaba ning ta oli “Karikakra” ehitamisest ka väga huvitatud, kuid ettevõte ei vastanud üksi hanketingimustele. Selleks, et hankel osaleda, pidi ettevõtte aastakäive olema vähemal viis miljonit eurot. See näitaja ei olnud üsna värskelt turule tulnud Triaad Grupil isegi viie miljoni euro suurune.

Et leida uus ehitaja, peeti neljapäeval Jõgeva linnavalitsuse erakorraline istung, kus tunnistati uueks hankevõitjaks paremuselt järgmine osalenud ettevõte YIT Ehitus, kelle pakkumine oli küll 72 000 eurot kallim kui Arco Ehituse ja Triaad Grupi pakkumine.

YIT lubab lasteaiahoone valmis ehitada 3 250 000 euroga. Abilinnapea Mihkel Kübar sõnas, et tal on tekkinud probleemidest hoolimata hea meel, et YIT hanke võitis. “Nende ühispakkumistega on nii, et kui vastutajaid on kaks, siis nagu ei vastutaks kumbki,” tõdes ta. Veel lisas Kübar, et YIT on üsna usaldusväärne ettevõte, nad on muu hulgas ehitanud ka Tasku keskuse Tartus. 

Hoone valmimine sõltub suuresti talvest

YIT Ehituse Lõuna-Eesti piirkonna juhataja Aivar Tõnnis rääkis, et võtab “Karikakra” ehituse hea meelega vastu. Praegu on kahe nädala jooksul võimalik ka otsust vaidlustada, kuid kui seda ei juhtu, sõlmivad YIT Ehitus ja linnavalitsus kindlasti ehituslepingu.

Ehituse tähtaeg on üsna üürike, nimelt sõnas linnapea Kalmer Lain, et plaanide kohaselt saavad “Karikakra” lapsed 2013. aasta 1. septembrist uude majja. YIT esindaja Aivar Tõnnis kinnitas, et sobivatele ilmastikuolude korral on võimalik hoone tähtajaks valmis saada. “Kui aga tuleb karm talv ja külmakraadid langevad alla kahekümne, siis tuleb ehitus ikkagi mingiks ajaks peatada,” nentis Tõnnis, lisades, et mõttekas on teha tööd kohe korralikult, sest ümbertegemine on kulukas ja seda kokku lepitud aeg neil ei võimalda.

Mis puutub projekti, siis see on samuti YIT-le täiesti jõukohane. “Lasteaiahoonetele oleme ka varem päikesepaneele paigaldanud, see ei ole ammu enam ulmevaldkonda kuuluv ehituselement,” sõnas Tõnnis, kinnitades, et töödega alustatakse esimesel võimalusel.

Linnapea Kalmer Laini sõnul tahetakse ehitusleping veel septembrikuu jooksul sõlmida, et hoone õigeks ajaks valmis saaks. Linnapea oli kõigele vaatamata optimistlik ning tõi näite, et Jõgeva politsei- ja kohtumaja hakati ehitama mullu oktoobris, tänavu juunis koliti aga sinna juba sisse.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus