Linnavalitsus kinkis kultuurikeskusele juubeliks kõnepuldi

Jõgeva linnavalitsus kinkis Jõgeva kultuurikeskusele viiekümnendaks aastapäevaks 1000 eurot kõnepuldi ostmiseks.

Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütteri sõnul võimaldab kõnepult kultuurikeskuses märksa paremini läbi viia konverentse, kongresse, seminare, pidulikke vastuvõtte ja muidki rahvarohkeid sündmusi.

“Seni meil kõnepult puudus, oleme kingituse üle väga rõõmsad,” kinnitas Rütter.  Plaani kohaselt annavad linnajuhid kultuurikeskusele kõnepuldi üle Eesti iseseisvuspäevale pühendatud koosviibimisel.

Kultuuriminister Laine Jänes tunnustas aga poole sajandi vanust kultuuriasutust tänukirjaga. “Selle tunnustuse on Jõgeva kultuurikeskus välja teeninud ennekõike pikaajalise tööga rahvakultuuri traditsioonide säilitamise ja hoidmise eest. Siin pakutakse võimalust vaba aja sisustamiseks, silmaringi avardamiseks ja huvitavaks ajaviiteks erinevate põlvkondade inimestest alates väiksematest lastest kuni eakateni. Osa saab nii folkloorist, klassikalisest kui ka modernsemast kultuurist,” ütles Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt, kes ministri tänukirja möödunud laupäeval peetud juubeliõhtul üle andis.

Au -ja tänukirjad pälvis Jõgeva kultuurikeskus ka maavalitsuselt, metsaseltsilt ja Kaitseliidu Jõgeva Malevalt. Kaitseliitlastele ja metsaseltsi liikmetele on kultuurikeskus olnud koostööpartneriks paljude sündmuste korraldamisel Kassinurme mägedes ja mujalgi.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus