Linnapeakandidaatide hulgas praegu uusi nimesid pole

 

Reformierakonna Jõgeva linnaorganisatsiooni koosolek kinnitas eelolevateks kohalikeks valimisteks linnapeakandidaadiks praeguse abilinnapea Kalmer Laini, Keskerakonna linnapeakandidaat on praegune abilinnapea Aare Olgo. Põltsamaal soovib Rahvaliit senise linnapea Jaan Aiaotsa jätkamist, Reformierakond pole veel Põltsamaa linnapeakandidaati esitanud, samuti pole oma kandidaati Jõgevale esitanud Rahvaliit.

Senine Jõgeva abilinnapea, reformierakondlane  Kalmer Lain kinnitas, et erakonna eesmärk on valimiste võitmine koos linnapea ametikoha saamisega. “Hindan neid võimalusi reaalseiks,” märkis ta.

Ka teine Jõgeva abilinnapea Aare Olgo peab edu valimistel üsna tõenäoliseks. “Keskerakond võitis Jõgeval 2007. aasta Riigikogu valimised ja erakondade osas ka Europarlamendi valimised. See annab põhjuse loota heasse tulemusse ka kohalike volikogude valimistel.”

Olgo lisas, et valimiskampaanias kõneleb ta senistest kordaminekustest Jõgeva sotsiaalmajanduslikus elus ja pakub välja ka uusi ideid.  

Jõgeva vajab linnapead veel enne valimisi

Seoses senise linnapea Viktor Svjatõsevi  võimaliku asumisega maavanema ametisse tuleb Jõgeval suure tõenäosusega linnapea valida juba enne sügisesi valimisi. “Praeguse koalitsioonilepingu kohaselt kuulub Jõgeva linnapea koht meie koalitsioonipartnerile Reformierakonnale. Kui reformierakondlased peaksid mulle millegipärast tegema ettepaneku kandideerida, siis kaalun seda. Samas ei usu ma asjade sellisesse käiku,” ütles Olgo.

 

Põltsamaal ja Mustvees valimisliidud

Põltsamaal kandideerivad aga Rahvaliidu liikmed ja toetajad ühes valimisnimekirjas. “Ühe valimisnimekirja otsustasime moodustada seetõttu, et Rahvaliidu nime seostatakse suuresti Villu Reiljani ja temaga seotud pikaleveninud kohtuasjaga,” tunnistas ERL Põltsamaa organisatsiooni esimees Toivo Kroon. “Meie valimisliidu linnapeakandidaat on senine linnapea Jaan Aiaots  ja valimisliidus kandideerib ka eelmine linnapea Margi Ein,” lausus Kroon.

“Meie otsustame asju demokraatlikult. Teisipäeval toimub koosolek, kus valime oma kandidaadi Põltsamaa linnapea ametisse,” ütles Reformierakonna Jõgevamaa ja Tartumaa arendusjuht Terje Trei.

Kauaaegne omavalitsusjuht Mati Kepp kandideerib Mustvee linnapeaks valimisliidu koosseisus. “See valimisliit koosneb erineva maailmavaatega erinevast rahvusest inimestest,” ütles ta. Kepp märkis, et pürib Mustvee linnapeaks eesmärgiga jätkata poolelijäänud plaanide ja projektide elluviimist.

Keskerakonna Jõgevamaa Piirkonna aseesimees Vello Lukk, ütles, et nii Põltsamaal kui ka Mustvees on erakonna kandidaadid veel väljavalimisel.

“Isamaa ja Res Publica Liidu kandidaadid Põltsamaa ja Jõgeva linnapea ametisse selguvad juhatuse koosolekutel ja piirkondade üldkogudel,” teatas IRL Jõgeva piirkonna esimees Toivo Peets.  

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus