Linnapäevad pakuvad uusi ettevõtmisi ja uusi meelelahutuskohti

Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisti asendaja Maie Puusepa sõnul peetakse laupäeval ratsutamisvõistlus Jõgeva kevad 2010”, mida korraldab Hanno Kranich.

Noorte Kotkaste Jõgeva malev tähistab oma 80. aastapäeva ning tuleb oma demonstratsiooniga Betti Alveri parki.

Ka Jõgeva Kammerkoor läheb  esinema uude paika  — Jõgeva bussijaama, kus on väga hea akustika. Kontserdi ajal võiks külmalinnas olla ka sõbralik ilm. Kui ilmataat aga bussijaamas esinemise mõtte ära rikub, siis minnakse muusikakooli saali. Vahemaa on väike, ei ole ju mõtet end ära külmetada või lasta laulul end kuhugi ära lohistada,” tõdes Puusepp.

Uuenenud on ka Pedja jõe seiklus

Uus koht on ka näituse jaoks – jahitrofeed pandi välja aadressil Suur 24, endise Hinnapommi poe ruumis.

Uues kuues on orienteerumisvõistlus ja fotojaht „Pedja jõe seiklus”. Kõigepealt orienteerutakse linnas, üles tuleb leida teatud kontrollpunktid ning nendest pilt teha ja tuua fotoaparaat lõpuks kultuurikeskuse kõrval olevasse finišisse. Pärast peetakse oma telgi juures teatevõistlus.

Tänavu proovitakse täiesti uut varianti,“ rääkis Puusepp.

Linnapea Kalmer Laini sõnul tunnustatakse tänavu ettevõtluskonkursil ka ettevõtjaid veidi teistmoodi kui varem. Konkursil selguvad nagu varemgi arvestatavamad maksumaksjad ja paremad teenindajad. Kolmas kategooria on linna üritusi enim toetanud ettevõtjad ehk kultuuri, sporti ja noorsootööd meeles pidanud,” rääkis linnapea. Tema sõnul on üritustel neid inimesi ka tänatud, kuid linnarahva silme all pole tunnustust jagatud.

Laat täiendab linnapäevi

Üheks oluliseks märksõnaks on linnapäevade puhul alati koostööpartnerid. Põhiliseks on Puusepa sõnul kevadlaat ja selle korraldajad.

Laat täiendab linnapäevi ja linnapäevade kultuuriprogramm täiendab laata,” lisas ta. Müüjatele on linna südames tantsu ja tralli keskel oma kauba pakkumine meeldinud.

Kehvem seis majanduses tähendab, et tahetakse tulla laadale oma kaupa pakkuma ning ennast rahvale näitama. See on üks võimalus müüki suurendada. Söögikraam ja kvaliteetne käsitöö leiab alati ostja. Nii ka tänavu.

Noortepeo korraldavad noored ise. Seda veavad Kristjan Rohioja ja Kaire Sakjas ning noored Jõgeva Gümnaasiumist ja Jõgeva Ühisgümnaasiumist. Ise sõlmivad nad kokkuleppeid kohalike ansamblitega, otsivad  külalisesinejad. Möödunud aastal tegid nad proovitöö ning olid tänavu nõus jätkama,” rääkis Puusepp.

Viiakse läbi ka 20. kevadjooks, mis on ajale vastu pidanud ja toimub nüüd juba mitmendat aastat turvaliselt linna staadionil.

72 aastaseks saavas Jõgeva linnas on rahvas linnapäevadega harjunud ja seda sündmust pidasid linnaelanikud küsitluses kolme kõige olulisema hulka kuuluvaks.

Uusi üritusi linnapäevadel

*29. mail  kell 10 – 15 „Pedja jõe seiklus” – orienteerumine ja fotojaht

*29. mail kell 11.00 Jõgevamaa meeste tervisefoorum “Mehed liikuma 2010” kultuurikeskuses

*29. mail kell 11.00 ratsutamisvõistlus “Jõgeva Kevad 2010” aadressil Turu 5c.

*29. mail kell 12.00 Noorte Kotkaste Jõgeva maleva demonstratsioon Betti Alveri pargis

*29. mail kell 17.00 algab Pedja jõe seiklus, start ja finiš kultuurikeskuse kõrval

iii

HELVE LAASIK 

blog comments powered by Disqus