Linnamäel peeti motokrossi

Lisaks eestlastele tegi seitsmendal Linnamäe krossil kaasa venelasi ja soomlasi. Muidu USAs peetavas ADA krossisarjas kaasa tegeval Juss Laansool avanes võimalus Linnamäe krossil kaasa teha seetõttu, et ta oli parasjagu kodumail vigastusi ravimas. Kodune võistlus oli parajaks treeninguks enne suurtele radadele naasmist.

Nagu öeldud, ei jätnud Laansoo konkurentidele mingeid võimalusi, vaid kasvatas oma edu igal ringil sekundi-pooleteise võrra.

Üldse võisteldi Linnamäel viies masinakassis: lisaks 500-kuubikulistele olid rajal 50cc, 65cc, 80cc ja 125 cc masinad. 125cc ja 500cc masinaklassis olid võistlejad kvalifikatsioonisõitude ja Eesti karikavõistluste etappidel kogutud punktide põhjal jagatud kahte, A- ja B-tugevusgruppi: neile klassidele oli Linnamäe kross üksiti Eesti karikavõistluste XI etapiks.

“Väga erineva tasemega võistlejaid on ohtlik ühel ajal krossirajale lasta: tugevamad võivad aeglasematele lihtsalt selga sõita,” ütles võistluste üks korraldajaid, Martin Meltsas Linnamäe krossiklubist.

Noorim kuuene

Kõige väiksemate, 50cc masinaklassis tuli krossi võitjaks Aron Lenzius Äksi motoklubist (selles klassis tegid kaasa ka noorim võistleja, samuti Äksi klubisse kuuluv kuueaastane Steven Luuk ning ainus naisvõistleja, Venemaa neiu Ljubov Leontjeva), 65cc masinaklassis Karel Kutsar Räpina motoklubist Sinilind, 80cc masinaklassis Indrek Mägi Yamamoto Racing Teamist, 125cc masinaklassi A-grupis Edik Kuusk Saku motoklubist, 125cc masinaklassi B-grupis Peeter Volokitin Pärnu motoklubist (B-grupp) ja 500cc masinaklassi B-grupis Artur Krõlov Tartu motokrossiklubist.

“125-kuubikuliste A-grupis võidutsenud Edik Kuusk pole Linnamäel veel kordagi “tappa” saanud ja ega tal Eestis vastast õieti polegi,” kommenteeris Martin Meltsas.

Võistluste korraldaja Linnamäe krossiklubi sõitjatest tegid kaasa Ivo, Leo, Taavi ja Priit Laur ning Allan Tänna. Parimaks tulemuseks võib lugeda Ivo Lauri 8. kohta 80cc masinaklassis, Allan Tänna oli 125cc masinaklassi B-grupis 14. ja Priit Laur 500cc masinaklassi B-grupis seitsmes. Taavi Laur lõpetas esimese sõidu küll üsna hea tulemusega, teises sõidus aga kukkus.

Mis Eesti karikavõistlustesse puutub, siis Juss Laansoo sai Linnamäe krossilt kirja alles esimesed selle sarja punktid. 500cc klassis tema järel teiseks tulnud Toomas Triisal (Yamamoto RT) aitasid aga siin kogutud punktid positsiooni kenasti parandada: ta tõusis üheksandalt kohalt kuuendaks. Liidripositsiooni säilitas Linnamäel üheksandaks jäänud Viljandi motoklubi sõitja Jaanus Koval. 125-kuubikuliste klassi edetabelis Linnamäe kross erilisi muutusi esile ei kutsunud. Liidrina jätkab mõistagi Edik Kuusk.

Tullakse meelsasti

Martin Meltsase sõnul tulevad nii võistlejad kui ka pealtvaatajad Linnamäe krossile meelsasti: ju on nad siis seal peetud võistluste korraldusega senini rahule jäänud. Laupäevast võistlustki oli vaatamas oma paar tuhat inimest. Tänulik on Linnamäe krossiklubi nii kohtunikebrigaadile eesotsas peakohtunik Aivar Murulaga, kommentaatorirolli enda peale võtnud krossisõitjale Urmas Tahkile, kõigile klubiliikmetele ja lihtsalt sõpradele, kes rada ette valmistada aitasid, kui ka võistluste korraldamist toetanutele.

Toetust tuli klubil pärast Linnamäe krossi kohe jälle otsima hakata, sest 16-aastastel krossisõitjatel Leo ja Taavi Lauril avanes esimest korda elus võimalus osaleda juunioride maailmameistrivõistlustel, mis peetakse eeloleval nädalavahetusel Soomes Vantaas. Eesti karikavõistluste punktiarvestuses on mõlemad esikümnes. Kuna Eestile eraldati juunioride MMile kaheksa kohta, mõned tugevamad sõitjad ei saa aga vigastuste tõttu minna, osutusidki nii Leo kui ka Taavi seltskonda arvatuks. Loodame, et mõlemal Vantaas hästi läheb.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus