Linnamäel peeti  BucciMoto Pitbike sarja finaalvõistlust

Linnamäel toimunud BucciMoto Pitbike sarja finaalvõistlusel leidis lõpplahenduse ka neljaetapiline BucciMoto Pitbike Cup sari. BucciMoto Pitbike A-klassi mõlemad sõidud võitis Heido Havam (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes kindlustas endale 380 punktiga ka karikavõidu. BucciMoto pitbike’ide sarjas osales tänavu üle 60 võistleja.

Ürituse korraldaja Linnamäe Krossiklubi president Villu Ventoneni sõnul võib lugeda üritust kordaläinuks. „Linnamäel toimunud võistlusest jäi kõigile väga positiivne kogemus,” sõnas Ventonen. „Ilm oli päikeseline, kuid mitte liialt palav, rada pidas hästi vastu. Kuigi pealtvaatajaid oli vähe võitu, oli palju võistlejaid. Väga positiivne oli see, et meditsiini meeskonna abi ei läinud kordagi vaja – seega oli rada turvaline ja poisid hästi treenitud. Väga tublid oli ka kogu Linnamäe Krossiklubi meeskond ja kohtunikud.”

Ühtlasi oli laupäevane võistlus Havami jaoks viimane. Pitbike A-klassis oli teine Sasha Võsa (BucciMoto, Mini RC) ja kolmas Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK). Karikasarjas sai teise koha Maidla (370) ja kolmas oli vaid ühe punktiga Kaido Raali (Apollo, Tihemetsa MK) edestanud Egert Karask (Pitpro, Kagu MK, 287). Varese külalistemaja Pitbike B-klassis oli Linnamäel kiireim Raal Erki Kriisa (Pitster Pro, Mini RC) ja Matis Heinpõllu (Pitpro, Viljandi VMK) ees.

Katuse A&O Pitbike 35+ klassi sõidud võitis Linnamäel kindlalt Romet Ahi Margus Oksa (mõlemad BucciMoto) ja Raul Rammula (Pitster Pro, kõik kolm Mini RC) ees. Ahi (156) tuli võitjaks ka karikasarja arvestuses, teise koha sai vaid ühe punktiga eile mitte võistelnud Marko Lepiku (122) ees Oks (123).

MiniDirt Semi 88 klassis võitis Linnamäel Kristel Raba (YCF, Viljandi VMK), kes edestas Robin Kahu (PitsterPro, Abja tehnikaring) ja Lauri Maksi (BucciMoto, Mini RC). Raba kindlustas 163 punktiga ka karikavõidu, Maks oli 129 punktiga teine ning lätlane Jurjis Sigajevs kolmas (100), kuna Raivo Raudsepp (Pitpro, Sõmerpalu MK) Linnamäel teise sõidu katkestas ja kaotas Sigajevsile kokkuvõttes 5 punktiga.

Papad Semi 88 Juunior klassi võitis Henri Grünberg (BucciMoto, Viljandi VMK) Ralf Kahu (Apollo, Abja tehnikaring) ja Robin Paarmani (YCF) ees. Karikasarjas teenis võidu Paarman (160), teine oli Kahu (144) ja kolmas Henry Küper (YCF, Viljandi VMK, 133).

Jõgeva võistlejate kohad 65cc klassis sai Sigmar Retpap 10., Hugo Sirel 12. koha, Georg Sirel oli 15. ja Karl Ilves 17. 85cc klassi tuli Rasmus Alan Truus viiendaks. ATV Lapsed Juniori võitis Pätrik Ilm, teine oli Kaspar Saar ning kolmas Alice Kivimägi. ATV Laste arvestuses sai Eric Tõnissoo neljanda koha. Katuse A&OPitbike 35+ arvestuses sai Taavi Põder seitsmenda koha.