Linnamäe uuendatud krossirajal toimus Eesti karikavõistluste etapp

 Ettevalmistused krossiks algasid juba mitu kuud varem. Sel aastal tehti rajale mitmeid hüppeid juurde, mis muutis krossirada tehniliselt raskemaks. Rajameister Martin Meltsas põhjendas uuenduste vajalikkust sellega, et siis on pealtvaatajatel põnevam võistlust jälgida ning sõitjatele on rada raskem ja tehnilisem, mis soodustab ka nende arengut.

?Hobiklassi sõitjad kippusid uue raja proovimisel juba kurtma, sest nüüd nõuab Linnamäel sõitmine väga head sõidutehnikat,? lisas Meltsas. Raja kõige värskemat metsavahelist lõiku võistlustel siiski kasutusele ei võetud, kuna see oli veel liiga ?toores?. Lisaks sellele kaevati raja ühe lõigu alla tunnel, mida mööda pealtvaatajad liikuda saavad. Sellega tagati võistluste jälgijatele suurem turvalisus. Võistluste eelsel nädalal kasteti rada ligi 200 tonni veega, vältida selle tolmamist. Päev enne võistlusi sadas aga vihma, mis muutis raja suhteliselt pehmeks ja sõitjatele raskeks.

Laupäeval noored, pühapäeval täiskasvanud

            Esimesel võistluspäeval sõitsid noored ehk kõnekeeles võrriklassid: 50cc klass, kus sõidavad 5-9-aastased (eriloaga ka 4-aastased), 65cc klass, kuhu kuuluvad 9-13-aastased, 85cc ning MX2 juuniorklass. Noorimate sõitjate hulgas tuli võtjaks Claudius Roosmaa motoklubist Sinilind. 65-kuubikuliste klassis sõitis kõige kiiremini Rain Koch Jakoch RC-st. 85cc klassis suutis teiseks jäänud lätlast Kristers Tekot edestada Viljandi VMK poiss Elary Talu. Laupäeva viimases grupis MX2 juunior läks võit siiski Läti noormehele Mattis Karrole. Selle klassi favoriit Kristjan Rätsep suutis lõpetada sõidu teisena.

            Järgmise päeva täiskasvanute sõitudes oli MX1 B klassi kiireim Kunda motoklubi liige Arti Silm. MX1 A klassi parimale kohale suutis vendade Triisade ees sõita Taavi Nassar. Üllatusena võttis MX2 klassis võidu lätlane Mattis Karro, kes edestas favoriiti Edik Kuuske ning MX2 Bklassis oli parim Valga motoklubi sõitja Ivo Tamar. Külgvankrite sõidus tulid esikohale Marko Sonn ja Maarek Miil AYR Racing Team?ist.

Sel aastal jäi Linnamäe krossil konkurents ka veidi hõredaks, sest rajalt puudusid vennad Tanel ja Martin Leok,  kuna nende perekonda oli tabanud ränk kaotus: suri vanaisa Väino.

Kaks motoüritust korraga

            Juba aastaid on Linnamäe motokross ajaliselt kattunud rahvusvahelise motomatkajate kokkutulekuga Jõgevatreff. Seetõttu tuleb kahel suurüritusel pealtvaatajate pärast konkureerida. Krossi ajakava pannakse motoföderatsiooni poolt paika aasta alguses, sõltuvalt sellistest suurvõistlustest nagu EM ja MM. Nii kipubki Linnamäe krossi toimumisaeg langema kokku trefiga, mida peetakse igal aastal juuli viimasel nädalavahetusel.

Rajameister Meltsas avaldas arvamust, et motokrossi on põnevam jälgida kui tsiklimeeste paraadi, sest krossirajal muutub midagi iga hetk  ning see on Eesti üks atraktiivsemaid spordialasid. Peakorraldaja Peeter Laur sõnas, et ükski selline üritus ei saa toimuda ilma toetajateta, keda on äärmiselt raske leida, kuid siiski on ta tänulik nendele ettevõtjatele, kes Linnamäe motokrossi nõu ja jõuga abistanud on.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus