Linnamäe krossiklubis puhuvad uued tuuled

Seitseteist aastat MTÜ Linnamäe Krossiklubi eesotsas olnud Peeter Laur otsustas selle aasta algul juhikohalt taanduda, krossiklubi uue presidendina jätkab Villu Ventonen. Sel aastal tegeleb klubi peamiselt Linnamäe krossiraja arendamisega, ainsa võistlusena korraldatakse sügisel traditsiooniline Supikross.


Klubi pikaaegse presidendi Peeter Lauri ja tema poja, senise juhatuse liikme Taavi Lauri loobumisotsuse taga oli eelkõige ajanappus. “Tahaksime Jõgeval loomulikult edasi tegutseda, aga paraku jääb kõik kinni ajafaktorisse,” ütles 55aastane Peeter Laur. “Elu ja töö on viinud meid Tallinna ning krossiklubi igapäevase juhtimisega tuli tegeleda kauge maa tagant. Klubist me siiski kuskile ei kao, jääme ka edaspidi selle liikmeteks ning aitame võimalusel ka uusi juhte,” lisas ta.

“Loobumine on samas paljuski seotud ka Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioonis toimuvate arengutega,” jätkas Peeter Laur. “Tänane olukord EMF-is ei ole enam nii atraktiivne ja tore, kui see oli aastaid tagasi. Föderatsiooni eelmine juhtkond jättis uuele põhimõtteliselt tühja kassa ning seetõttu on võistluste korraldamine läinud keerulisemaks. Kõik see võtab indu natuke maha. Samas ei saa EMF-i suhtes ainult kriitiline olla, Linnamäe krossiklubil on föderatsiooniga alati head suhted olnud.” 

Ettevalmistused juhivahetuseks algasid krossiklubis tegelikult juba ülemöödunud aastal, kui selle sajandi algul Linnamäe krossiraja korrastamiseks ning seal võistluste korraldamiseks loodud mittetulundusühing oma senise kolmeliikmelise juhatuse viieliikmeliseks suurendas. “Võtsime tookord juhatusse juurde Villu Ventoneni ja Kaido Alevi,” lausus Peeter Laur. “Noored mehed said aasta jooksul kõrvalt õppida ning vaadata, kuidas asjad klubi juhtimisel toimivad.”

Eelmisest nädalast on krossiklubi juhatus taas kolmeliikmeline. “Juhatusse kuuluvad nüüd Villu Ventonen, kes on ka klubi uus president, Kaido Alev ja Remo Raugme,” ütles Peeter Laur. “Kolmekesi moodustavad nad väga hea meeskonna – noortel meestel on piisavalt initsiatiivi ning rohkem kui kümme aastat juhatusse kuulunud Remo on neile kindlaks seljataguseks.”

Peeter Laur annab uutele juhtidele üle heas seisus klubi. “Miinusesse me ei jäänud, väikest kasumit saame rakendada raja taastamiseks ja arendamiseks,” ütles ta. “Klubis on praegu üle neljakümne liikme. Tegevsõitjaid on neist umbes viisteist, ülejäänud on taustajõud ja sõbrad. Kõige rõõmustavam on hetkel see, et hästi palju on just noori sõitjaid. Põhiprobleemiks on aga hoonestuse puudumine kinnistul. Detailplaneering on kinnitatud, aga tänasel päeval on rahastuse leidmine keeruline.”

Linnamäe krossiklubi värske presidendi, 31aastase Villu Ventoneni sõnul on käesolev aasta uuele juhatusele sisseelamisaastaks. “Peetri tagasiastumisega ei jää klubi tegevus kindlasti soiku,” lubas Ventonen. “Vaatame optimistlikult tulevikku ning teeme kõik selleks, et krossiklubi liiguks uute tuultega paremuse poole,” lisas ta.

“Meie põhieesmärgiks on raja arendamine, et muuta see võistlejatele, trennis käijatele ning pealtvaatajatele veelgi atraktiivsemaks,” lausus Ventonen. “Soovime näiteks raja laiemaks muuta, ümber on vaja ehitada kastmissüsteemid, kõigeks selleks kulub aga palju aega. Järgnevatel aastatel toimub kindlasti jälle rohkem võistlusi, rada on ju põnev ning ka asukoha poolest kogu Eesti krossisõitjatele sobiv.”

Ventoneni sõnul on Linnamäe krossiklubisse oodatud uued liikmed. “Oleme alati kahel käel vastu võtnud kõik, kes soovivad meie klubiga liituda ning meie rada oma kodurajaks pidada,” lausus ta. “Mida suurem on meie klubiline kogukond, seda lihtsam on näiteks ka ühiselt rada hooldada. Noored motokrossihuvilised on alati väga teretulnud, sest mida nooremalt selle alaga alustatakse, seda suurema tõenäosusega saadab neid ka edu. Meil puudub küll võimalus noori sõitjaid materiaalselt toetada, kuid alati saame nõu anda ning tehnilise poole pealt abi pakkuda.”

Uus juhatus soovib krossirajale leida ka muud rakendust. “Krossirada oleks muidugi peamine tõmbenumber, aga lisaväärtused annaks talle palju juurde,” lausus Ventonen. “Mõtleme näiteks sellele, et sealses looduskaunis kohas on võimalik tsiklimürast vabal ajal ka midagi muud ette võtta,  näiteks mängida discgolfi või korraldada jooksuvõistlusi. Oleme igasugustele pakkumistele avatud. Kui kellelgi on huvitavaid ideid, siis oleme alati valmis läbi rääkima.”

Uuel hooajal on Linnamäe krossirada treeninguteks avatud neljal päeval nädalas. “Kui rada on kevadel treeninguteks avatud, siis teavitame sellest krossiklubi koduleheküljel ja sotsiaalmeedias ning paneme ka rajale vastavad sildid üles,” lubas Villu Ventonen. “Treeningud toimuvad teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti kella 12-20 ning pühapäeviti kella 12-17,” lisas ta.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus