Linnade liidu koosolekul räägiti koolilõunast ja lasteaiakohtade rahastamisest

Eesti Linnade  Liidu juhatuse esimehe, Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul on linnade liidul tava korraldada koosolekuid ka väljaspool Tallinna erinevates Eesti linnades. “Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?evi ettepanekul otsustasime seekordse koosoleku läbi viia Jõgeval, kus on selleks igati sõbralik ja meeldiv õhkkond,” märkis ta.

Linnade liidu juhatuse liikmed vahetasid mõtteid teemal, milline olukord kaasneb riigipoolse otsusega eraldada senisest rohkem raha lasteaiakohtade loomiseks ja lasteaiaõpetajate palgatõusuks.   “On tunnustamist väärt, et riik plaanitseb varasemast paremini tasustada ka lasteaiapedagoogide vastutusrikast tööd,” avaldas Vooremaale arvamust Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. “Riigipoolne  algatus on kindlasti tänuväärne. Muretsema paneb aga küsimus, mis saab hiljem, sest toetusprojekt on ajutine. Ehk oleks mõistlikum, kui need rahad eraldada omavalitsuse tulubaasi ja nii saaks lahendada lasteaiakohtade rahastamise ja lasteaiatöötajate palgaküsimused,” kommenteeris Urmas Kruuse.  

Koosolekul oli jutuks ka koolilõuna rahastamisega seonduv. “Probleem on selles, et eelarve läbirääkimiste perioodil eeldati, et riik eraldab 12 krooni toiduraha õpilase kohta alates tuleva aasta 1. jaanuarist. Nüüd on aga selgunud, et riik kavatseb seda toetust rakendada järgmise aasta septembrist, mis paneb oma eelarvet kavandanud omavalitsused väga raskesse olukorda,” märkis Kruuse. Tema sõnul ollakse jätkuvalt seda meelt, et omavalitsused peavad oma otsustes olema rohkem iseseisvad ja see teema seostub väga tugevasti ka tulubaasiga. “Mida rohkem on omavalitsuste töös bürokraatiat  ja tegevusvabadust kitsendavat seadusandlust, seda vähem võimekad on omavalitsused,” tõdes ta.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev kinkis Eesti Linnade Liidu juhatuse liikmetele Jõuluvana pildiga Jõgeva suveniirmärkmikud. Eesti linnapead osalesid ka Jõgeva kultuurikeskuse ees toimunud jõulurahu väljakuulutamisel kogu Eesti rahvale.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus