Linna sünnipäeva tähistati sildade päevaga

Põltsamaal on traditsiooniks tähistada juunikuus linna sünnipäeva sildade päevaga. Seekord tähistati linna 93. sünnipäeva. Põltsamaa valla kodulehel on kirjas, et linnas on kokku 18 silda. Tegelikult on nii, et kui väiksemaid ojasid ületavaid truupe sildade hulka lugeda, siis ilmselt saaks neid kokku rohkemgi.


Sauna silla juures olid seljad kokku pannud Põltsamaa raamatukogu, lasteaedade Tõruke ja Mari töötajad, kes pakkusid tegevust ja kaasa löömise lusti nii suurtele kui ka väikestele. Raamatukogutöötaja Viivi Tell lausus, et Sauna silla juurde sobib saunaga seotud muinasjutt ning omaaegne pesulauaga pesu pesemine, mille jaoks jõest vett sai ammutada.

„Paljud lapsed on juba Tallinnasse laulu- ja tantsupeole ära sõitnud ning seetõttu on seekord lapsi vähem liikumas,“ nentis Tell. Kristel Rohtla tõdes, et ka eakad osalevad aktiivselt sildade päeval ning nende jaoks on selline pesu pesemine tõeline nostalgia.

Pardi ehk Papioja silla juures tegutsesid Tapiku külade Seltsi esindajad. Eda Kasari sõnul tekkis plaan Põltsamaa sildade päeval osalemiseks äkkmõttena ja ta kinnitas, et tahavad oma kogukonda tugevamaks muuta ning inimeste jaoks nähtavana hoida. Selle silla juures pakuti Tapiku saarepuidust valmistatud vilepille, Maiu Orav esitles paeltikandi näitust ning Eda Kasar oli kaasa toonud kõrvitsamoosid.

Kohtumaja silla jõe kaldapoolses otsas pakuti huvilistele kasutatud kunstmuru, millest sai lausa üle kõndida. Helve Veerla lausus, et firma Kaups tegeleb kunstmuru edasimüügiga ning nad otsustasid sildade päeval näidata, millist kunstmuru neilt osta saab. Tema sõnul on oluline näidata, et Põltsamaal on niisugune võimalus olemas.

Väikesel sillal tegutsesid Pajusi teatri esindajad. Vanemuiseks kehastunud Lea Krass lausus, et neil on kaasa toodud Pajusi teatri etenduste rekvisiite ja lavakujundust. Ta arvas, et ehk tuleb nii mõnelgi Pajusi teatri külastajale midagi tuttavat ette. Seal oli huvilistel võimalus kehastuda motomeheks, kuningaks, kõige tugevamaks meheks-naiseks. Ka sai kuulata elavat muusikat, mida esitasid Pajusi teatri näitlejad Aivar Natus ja Reet Otsmik.

Kaitseliitlasi esindanud Indrek Varuškin lausus, et nende tegevuste vastu tunti huvi juba enne ametlikku avamist. Kaitseliitlaste juures Kose-Allika sillal oli võimalus vaadata relvanäitust, proovida käeosavust ja silma täpsust õhupüssist laskmisel ning granaati visata.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus