Linna Kaja jäädvustab Jõgeva kultuuri- ja spordielu

Internetiportaal Linna Kaja tutvustab Jõgeva noorte-, kultuuri- ja spordielu kajastavaid fotosid ja annab ülevaate nende eluvaldkondade sündmustest Jõgeval ning samuti Tartus ja Tallinnas. ?Ennekõike peame oluliseks, et portaal oleks huvitav noortele. Kindlasti tasub seda aga uudistada kõigil, kellele Jõgeval toimuv korda läheb,? rääkisid Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilased Keit Tehvan ja Tanel Kolberg, kes on Linna Kaja tegijateks olnud alates möödunud aasta oktoobrist. ?Veebidisain ja fotograafia pakkusid meile huvi varemgi. Koolikaaslaste ergutusel avasime oma veebialbumi. Kui Linna Kaja esimesed autorid, meie sõbrad Jõgeva Gümnaasiumist Pearu Orusalu ja Priit Tobre kooli lõpetama hakkasid ja endale mantlipärijaid otsisid, tegid nad meile ettepaneku töö üle võtta ja me nõustusime meelsasti,? rääkisid Tanel ja Keit.

Linna Kaja huvides püüavad noormehed kohal viibida võimalikult paljudel üritustel. Kui nad ise parajasti tõesti sündmuste keskel olla ei saa, leiavad nad asendajad, kes töö ära teevad.

Keit Tehvani ja Tanel Kolbergi sõnul oli eriti meeleolukas uusaastapidu Jõgeva kultuurikeskuses. Hiljuti jäädvustasid nad kohtumisõhtu kirjanik Ain Kaalepiga, saalihoki meistrivõistlused Virtuses, Jõgeva Avatud Noortekeskuse sünnipäevadisko.

?Peame oluliseks, et Linna Kaja kajastaks võrdväärse tähelepanuga nii Jõgeva Ühisgümnaasiumis kui ka Jõgeva Gümnaasiumis toimuvat,? rääkisid portaali koostajad.

Keit vastutab Linna Kaja programmeerimise eest. ?Üldiselt suhtuvad inimesed pildistamisse sõbralikult. Eriti heatahtlikud on selles suhtes avaliku elu tegelased. Mõni tavakodanik kipub küll veidi ehmuma, kuid loodame, et meie kohalolekuga üritustel harjutakse järjest rohkem,? rääkis Tanel Kolberg, kes teeb fotograafitööd.

Linna Kaja struktuuri ja disaini väljatöötajaks ja ka tänaseks kujundajaks on Jõgeva linnavalitsuse IT-spetsialist, hinnatud arvutimees Leino Mandre.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?evi arvamus internetiportaalist oli aga selline: ?On igati teretulnud, et Jõgeval leidub ettevõtlikke noori, kes jäädvustavad linna noorte tegemisi, kultuurilugu ja muudki huvitavat. Omalt poolt on linnavalitsus kinni maksnud kulud, mis kaasnevad internetiportaali tegemisega. Ostsime Linna Kaja meeskonnale ka digitaalkaamera. Loodan, et see portaal jääb püsivaks projektiks.? Tanel Kolberg õpib praegu 11. ja Keit Tehvan 12. klassis. ?Aeg möödub teadagi kiiresti ja meiegi mõtleme juba sellele, kes pärast meid Linna Kaja tegema hakkab. Kindlasti soovime, et asja edasi viidaks,? ütlesid nad.

Linna Kajaga saab tutvuda aadressil www.linnakaja.jogevalv.ee.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus