Linn tunnustas paremaid jõulukaunistuste autoreid

 Firmadest-asutustest suutsid jõuluajal enam silmailu pakkuda AS A. Tammel, lasteaed Rohutirts, kauplus Lillemaa ja Jõgeva Selver. Eramuomanikest tunnistati meeldejäävamaks kahe Meituste pere ning perekond Lääne, Ojaste, Päeva, Männi, Volki, Kruuse, Kiviku ja Mägi kätetöö. Kõik tunnustatud said kingituseks väärtusliku raamatu ? Penelope Hobhouse?i ?Aianduse ajalugu?, mille tiitellehele oli kleebitud tänukiri. Jõgeva Linnavara juhatajale Vello Ründvale kinkis linnapea Viktor Svjatõ?ev aga linna sümboolikaga soojad käpikud: tänutäheks selle eest, et Jõgeva Linnavara linnasüdamesse valguskaunistusi juurde oli lisanud.

?Tänan teid kõiki selle eest, et te ei süüdanud jõuluvalgust üksnes oma tubades, vaid viisite seda ka õue, pakkudes nii rõõmu kõigile linnakodanikele,? ütles Viktor Svjatõ?ev.

Päkapikukomisjon

Linnavalitsuse komisjoni, mis kahel korral linna läbi käis, võrdles linnapea aga öövarjus ringi liikuvate päkapikkudega: eelkõige rõhuti ju sellele, et linnas jõuluajal palju valgust oleks ning seepärast käidi jõulukaunistusi hindamas just pimedas, kui tuled säramas.

 Peale linnapea kuulusid jõulukaunistuste hindamise komisjoni Jõgeva Linnavara aednik Taivo Paeveer, linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Maie Puusepp, peaspetsialist Helena Stepanov ja arenduse peaspetsialist Erki Teder.

?Rõõmustab see, et majapidamised lähevad üha omanäolisemaks,? ütles Taivo Paeveer.

Helena Stepanov lisas, et kindlaid kriteeriume, mille järgi jõulukaunistusi hinnata, pole komisjon paika pannud. Nii et lähtutakse enamasti lihtsalt maitsest.

 ?Tõsi, seda arvestame küll, et tunnustuse pälvimiseks tuleks igal aastal ikka midagi uut välja pakkuda: ühe ja sama kujunduse eest kaks korda auhinda küll ei saa,? ütles Helena Stepanov.

Mustad jõulud

Viimatised jõulud olid, teadagi, üsna ebajõululikud: maa oli paljas ja külmagi polnud. Võiks arvata, et sellistes tingimustes polegi isu kodu jõuluks kaunistada.

?Pigem mõjus selline ilm siiski innustavalt,? lükkas selle seisukoha ümber Kirsi tänaval elav Olga Mägi. ?Tahtsid ju ikka sellesse sombusesse pimedusse rohkem valgust tuua.?

 Tõsi: tuledega priisata polnud proua Mägil enam mõtet, sest naabripere ? perekond Lääne ? oli jõudnud juba oma tulearsenali välja tuua ja selles vallas oli hilja konkureerida. Seepärast otsustas ta meisterdada midagi hoopis eripärast ? päkapikupesa.

?Aluseks võtsin ühe vana ehituskäru, päkapikkude kered tegin täistopitud kombinesoonidest ? lapselaste väikseks jäänud riided tuuakse ju ikka vanaema juurde. Pead said tehtud pallidest ja vihma kaitseks said päkapikud peade kohale vanad vihmavarjud,? ütles Olga Mägi.

Puiestee tänaval elav Anne-Ly Mänd lisas, et ebajõululiku ilma tõttu tuli tavalisest rohkem nuputada, sest kõiki ideid polnud teostada lihtsalt võimalik.

 ?Panin küll esimeste suuremate külmadega veepanged välja, aga sel viisil saadud jäälaternad püsisid vaid paar päeva, siis läks jälle soojaks ja need sulasid ära,? ütles Anne-Ly Mänd.

 Eks väike võistlusmoment teki naabrite vahel ikka ja see on just positiivne. Seekord esile tõstetud lubasid igatahes ka selle aasta lõpus pead tööle panna, et naabritele konkurentsi ning endale ja linnarahvale silmailu pakkuda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus