Lindilkõndija ületab Põltsamaa jõe

  1. 23. augusti õhtul Balti keti 30. aastapäeva tähistamise raames ületab Põltsamaa jõge maailmakuulus lindilkõndija ehk slacliner Jaan Roose.

Jaan Roose ületab silmapaistvalt suures kõrgustes ja pikkustes vahemaid slacline’il, mis on kindla vetrumise ja tehnoloogiaga koormarihm. „Minuga võtsid ühendust Põltsamaa valla esindajad. Küllap nad olid minu etteastetest teadlikud ja neid näinud. Ise ma ennast tavaliselt välja ei paku,” ütles Roose Vooremaale.

Eile käis Roose tutvumas tingimustega Põltsamaa jõe ületamiseks. „Kõik tarvilikud tingimused on olemas. Koht, kus jõge ületan, on vallavalitsuse hoone ees, paralleelselt sillaga,” ütles Roose. Põltsamaa vallavalitsuse turundusspetsialist Raivo Suni lisas, et  slacline, mida mööda Jaan Roose jõge ületab, on paigaldatud kahe puu vahele, millest üks on vallavalitsuse hoone ja teine Roosisaarel.

Jaan Roose etteaste toimub kella 18 paiku. Roose lubas Põltsamaale kaasa võtta seaded, mis võimaldavad ka nii-öelda „normaalsetes” tingimustes tasakaalu proovile panna. Ta on ainus inimene maailmas, kes sooritanud salto 117 meetri kõrgusel. Hiljuti ületas ta slacline’il ka Laagna tee.

„Oma ala tipptegija valmisolek sooritada teadmisi, oskusi ja julgust nõudev etteaste on meie piirkonnale suur au. Kindlasti tullakse sellest elamust saama erinevatest Eestimaa paikadest,” ütles Põltsamaa vallavolikogu esimees Andres Vään.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus