Lillejuurikas kaasa – ja laadale!

Kõige tuntumad kevadekuulutajad on meil teatavasti kuldnokad, lõokesed ja teised aegsasti saabuvad  rändlinnud, kuid kui juba rohi tärkab ja pungad paisuvad,  kinnitavad aasta kauneima ja lootusrikkaima aja saabumist igal nädalavahetusel toimuvad laadad.

Ja veider küll, neile kõigile jagub ka nii müüjaid kui ostjaid-kaejaid!

Ühel tagasihoidlikul külalaadal, nagu näiteks täna Maarja-Magdaleenas peetav, ei peagi olema ennenägematuid atraktsioone, silmamoondajaid ega habemega naisi. Laheda meeleolu loomiseks piisab oma rahvamaja isetegijate etteastetest. Tänapäeva palju käinud ja näinud mudilasedki ei nurise, kui pallimerd ega batuuti pole. Ka hobusega on tore sõita, ja kui veel küülikut või kassipoega näha ja paitada saab, on päev asja ette läinud.

Täiskasvanud vaatavad kõigepealt üle taimeletid, arvutavad ja kaaluvad, palju üht või teist tasub osta ja istutada. Aga võib juhtuda ka nii, et  mõni rohenäpp on oma lillepeenraid korrastanud ja ilupõõsaste kasvu ohjeldanud ning pakub nüüd lahkesti üle jäänud, kuid täies elujõus taimekesi lihtsalt hea sõna eest. Just väikesel ja kodusel müügipeol võib seda sageli ette tulla, seepärast vaadake enne taimejahti minekut ka oma aianurk üle, ehk on sealt midagi andjale vastu pakkuda.

Vaat selline rohevahetus on tõeliselt mahe ja muhe!

17. mai 2014

blog comments powered by Disqus