Lilleilu näitusesaalis

 Akvarellile spetsialiseerunud galerii Kala on Jõgeval Kingu tänavas tegutsenud juba ligemale kaks aastat. Lillepildinäituse korraldas galeriid haldav mittetulundusühing Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis ka möödunud suvel. Suvi ongi ju lillede aeg ning miks siis mitte arvukatele suvekuudel Palamuse muuseumi väisavatele turistidelegi akvarellilist lilleilu pakkuda. Seda enam tänavu suvel, mil päris lilled põuas hukka saama kipuvad.

Kala-galerii kogudes on esindatud üsna mitme maa akvarellistid. Palamuse näituselgi saab näha lisaks jõgevlaste Elita Järvela, Eike Salu ja Gennadi Lapini, põltsamaalanna Ethel Hakkaja ning tallinlaste Ülle Meisteri ja Rein Mägari tööde piiritaguste autorite omi. Soomet esindab Christina Mether, Rootsit Ari Laitinen. Saksamaad Renate Pfrommer, Leedut Virginija Urbonavi?iene ja Lätit Sarmite Caune.

Kes natuke tähelepanelikumalt viitsib vaadata, võib otsida sama ühisjooni sama maa autorite ja erisusi eri maade autorite töödest, kes sellega jännata ei taha, võib lihtsalt lilleilu nautida. Enamasti ongi lillemaalid üsna realistlikud, eriti Ülle Meisteri puhul dekoratiivsedki. Leedulanna Virginija Urbonavi?iene toob väljapanekusse ka abstraktsemaid jooni. Ning sellega koos ka põnevust.

Kujutatud lilleliike ei hakka siinkohal üles lugema, aga neidki on suures valikus. Enam kui botaanilises mõttes on Kala galerii näitus tänuväärne siiski akvarelli kui niisuguse propageerimise ja eri akvarellikoolkondade tutvustamise seisukohalt: tehnika on ju väärt, et seda tunda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus