Liivide etluskonkursi lõppvoorus esindab maakonda Imre Nõmm

Ülehomme toimub Alatskivil Liivi muuseumis vendadele Liividele pühendatud üleriigilise õpilaste etluskonkursi lõppvoor. Jõgevamaad esindab seal Pala kooli õpilane Imre Nõmm, kes tunnistati konkursi maakondliku vooru parimaks esinejaks.

Maakondlik eelvoor toimus möödunud neljapäeval ja, nagu tavaliselt, Laiuse raamatukogus.

Vendadele Liividel pühendatud etluskonkursil esitatakse teatavasti Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna saanud autorite loomingut. Jõgevamaa eelvoorus oli seekord mõõtu võtmas 11 etlejat Laiuse, Pala ja Maarja põhikoolist ning Palamuse gümnaasiumist ja Põltsamaa ühisgümnaasiumist. Neid hindasid Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann, Vaimastvere raamatukogu juhataja Maris Paas ja Palamuse rahvamaja juhataja Ivar Vinkmann. Parimaks esinejaks tunnistasid nad, nagu eelpool öeldud, Pala kooli õpilase Imre Nõmme (juhendaja Leili Lind). Teise ja kolmanda koha said vastavalt Marianne Nugis Põltsamaa ühisgümnaasiumist (juhendaja Marika Nugis) ja Tuuli Tiidor Laiuse põhikoolist (juhendaja Helge Maripuu). Eripreemiaga tunnustati Helina Albrit Maarja põhikoolist (juhendaja Marje Koorits) ja Ranel Kaset Laiuse põhikoolist (juhendaja Helge Maripuu).

Žürii liige Tiina Tegelmann kinnitas, et Liividele pühendatud etluskonkursi maakonnavoorus esinenute tase oli üsna ühtlane, ent kui Imre Nõmm publiku ette tuli, pani ta saali mõnusalt “elama”.

“Meeldis see, et noortele oli leitud ettekandmiseks põnevaid tekste,” ütles Tiina Tegelmann. “Lugemist lugemise pärast polnud, vaid noored olid ise asjast huvitatud. Nad olid oma tekstid läbi analüüsinud ja teadsid, mida räägivad. Nii et maakonnavoorust jäi igati hea mulje ning Jõgevamaad saadeti esindama väärikas tegija.”

Vendadele Liividele ja Juhan Liivi luuleauhinna laureaatidele keskendatud XXVIII õpilaste etluskonkursi ülehomses lõppvoorus selgub aasta parim Liivide ja liiviliku loomingu esitaja Eesti kooliõpilaste seas. Lisaks peaauhinnale antakse välja rida eripreemiaid.

Konkurss jäädvustatakse videole, mis jääb hoiule Liivi muuseumi fondi ning mida muuseumil on õigus kasutada videomaterjali näitustel ja haridusprogrammides.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus