Liivi-konkursil oli parim Piia Puuraid

Vendade Liivide ja Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule pühendatud üleriigilisel etluskonkursil esindab Jõgevamaad tänavu Palamuse Gümnaasiumi X klassi õpilane Piia Puuraid.

Kõnealuse konkursi maakonnavoorus, mis peeti ülemöödunud reedel Laiuse raamatukogus, osales kümme õpilast seitsmest koolist: Jõgeva Gümnaasiumist ja Ühisgümnaasiumist, Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Palamuse ja Tabivere Gümnaasiumist ning Sadala ja Laiuse Põhikoolist. Noori etlejaid hindasid Tabivere valla kultuurijuht Tiina Tegelmann, Palamuse rahvamaja juhataja Valdi Reinas ja Vaimastvere raamatukogu juhataja Maris Paas. Selles, et just Piia Puuraid (juhendaja Asta Ilmjärv) on väärt esikohta ja võimalust esindada maakonda üleriigilisel konkursil, olid kõik kolm üsna ühel meelel.

“Piia oli konkurentidest natuke küpsem ja säravam, ei peljanud kuulajatele otse silma vaadata ning esitas võrdselt hästi nii luuletuse kui ka proosapala,” ütles Maris Paas.

Eriauhinnaga tunnustas žürii kolme etlejat: Jõgeva Gümnaasiumi õpilast Mattis Kuldmäge (juhendaja Maire Baida) pika ja raske proosateksti lahtimõtestamise eest, Tabivere Gümnaasiumi õpilast Artur Aunapit (juhendaja Katrin Roodla) särava esituse eest ja Laiuse Põhikooli õpilast Merily Mägit julge esinemise eest.

Vendade Liivide ja Juhan Liivi  luuleauhinna laureaatide loomingu esitamise üleriigiline konkurss toimub 11. aprillil Alatskivil.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus