Liis Emajõe tunnistati parimaks jalgpallineiuks

Möödunud nädalavahetusel tunnustati Salme Kultuurikeskuses Eesti paremaid jalgpallureid. Eesti koondise parimaks mängumeheks nimetati Konstantin Vassiljev, naistest oli parim Anastassia Mokorvkina. Parima meesjuuniori tiitli pälvis Sergei Zenjov ning sel aastal oli edukaim naisjuunior Põltsamaa neiu Liis Emajõe.

Sel aastal Põltsamaa Ühisgümnaasiumi hõbemedaliga lõpetanud Liis Emajõe on juba aastaid mänginud FC Flora naiskonnas. Sel aastal tegi Emajõe ka väga eduka hooaja Eesti koondise särgis, mängides kõigil viiel MM-i valikmängu kohtumisel. Eesti naiskond suutis valikturniiril jagu saada Horvaatiast, Serbiast ja Põhja-Iirimaast, kes muidu on tuntud üsna tugevate jalgpalliriikidena. Alagrupis tuli alla vanduda Islandile ja Prantsusmaale. Valikturniir lõppes Eesti naiskonnale alagrupi neljanda kohaga. Viiendale ja kuuendale kohale jäeti Horvaatia ja Serbia esindusnaiskonnad. Väravaid ei õnnestunud Emajõel valikturniiril meie naiskonna kasuks lüüa.

Klubihooaeg lõppes Liis Emajõe koduklubile pisut tagasihoidlikumalt. Sel korral oli FC Flora sunnitud finaalist eemale jääma ja leppima kolmanda kohaga. Alla tuli vanduda Eesti naiste jalgpallimaastiku gigantidele FC Levadiale ja Pärnu JK-le.

“Pärnu vastu sel aastal ei saanud kohe kuidagi,” nentis  Emajõe, kes pidi selle hooaja lõpus poolkaitsjana rinda pistma ka vigastusega. Talle tehti nimelt põlveoperatsioon, mis hoidis teda pea kuu aega palliplatsilt eemal.

Tallinna Ülikoolis esimest aastat kehakultuuri õppiv Liis valmistub praegu uueks hooajaks puhates. Möödunud nädalavahetusel Salme Kultuurikeskuses saadud parima naisjuuniori preemia tuli Liisile pigem üllatusena, kuid ta leidis siiski, et on tiitli auga välja teeninud. Järgmisel hooajal loodab Liis minna Eesti U23 vanuseklassi koondisega Eestit esindama universiaadile Hiinasse. “Praegu ei tea, kas sinna  minekuks raha leitakse,” ütles jalgpallineiu.  

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus