Liikumine teeb lastele rõõmu

 Et sellest kevadest käib Eestimaal huvimäng “Liikumisrõõm Eestis 2008”, siis on ka meie kool teinud ettevalmistusi, et koostada 1. septembrist esialgu algklassidele lepingud ja muretseda materjalid mängus osalemiseks.Jõgeva Ühisgümnaasiumi 2b õpilased on saatnud kaastöid lisaks maakonnalehele ka ajakirjale Hea Laps, kus ilmus tervisekasvatuslik lehekülg “Heaolu südamele liikumisega”.Alljärgnevalt laste kirjutised teemal “Liikumisrõõm”.

Mul on meeles, kui me oma tantsutunni õues tegime. Ilm oli väga ilus, ka päike paistis heledasti. Kõigepealt tuletasime tantsuliigutused meelde. Mul läks juba neist harjutustest pea märjaks. Natuke naljakas oli ka tantsida, sest muru kõditas tallaaluseid. Aga muidu oli vahva! Meil on trennis kolm õpetajat: Maarika, Madli ja Ruuben. Igaüks õpetab meile midagi omamoodi. Ruuben tegelikult ei annagi tantsu, vaid me kõik teeme koos Ruubeniga tantsu. See on eriti vahva! Minu jaoks ongi tants liikumine. 

Mareeta Ojasaar

Kord näitas vanem õde mulle oma diplomeid ja medaleid, mis ta võrkpallimängu eest oli saanud. Ma tahtsin, et ta mind ka palli mängima õpetaks. Läksime õue, tõmbasime võrgu üles ja hakkasimegi proovima. Ma ei osanud algul kuidagi palli vastu võtta või lüüa, hoopis käed jäid valusaks. Mul tulid sinikad käsivartele. Õde lohutas, et tal oli algul sama lugu. Nii me mängisime iga päev võrkpalli. Nüüdseks ma juba oskan natuke mängida. Pallimäng arendab tähelepanu, täpsust ja annab mulle tugevust. Pärast mängu olen ma väga väsinud, kuid rõõmus.

Triinu Margens

Mulle meeldib “matsu” mängida. Siis saab palju joosta. Mäng annab jõudu. Mõnikord ma jooksen ka niisama — kas üksi või sõpradega. See on soojenduseks, sest siis mängime korvpalli. Kui meid on vähe, siis teeme seda ainult ühe korvi all. Kehalises kasvatuses meeldib mulle ka joosta, palli mängida või uisutada. See ongi liikumine ja sellest saan ma rõõmu.

Ilja Kossarev

Mulle meeldib Harry Potterit mängida. Ükskord juhtus mul selline lugu. Olin üksi kodus ja kujutasin ette, et siin toas on veel loits, kes mind taga ajab. Jooksin ta eest ära, hüppasin voodisse, peitsin end patjade taha, ronisin voodi alla, ise kogu aeg naersin. See oli tõesti naljakas. Siis võtsin mängult võlukepi. Mind tuli abistama Ron. Mul oli võlukepist suur abi, sest ma võlusin toa jälle korda. Pärast ma ise ka mõtlesin, kui lõbus mul oli.

Lauri-Robert Indus

Tavaliselt lähen ma pärast kooli oma koeraga õue mängima. Mängime tagaajamist. See on lihtne, sest algul ajab koer mind taga, siis jälle mina teda. Lõpuks olen sellest päris väsinud, aga ma olen saanud roosa jume! Seejärel läheme koos tuppa. Nüüd hakkan mina  midagi välja mõtlema. Seekord lõikasin papist kollase päikese ja rohelised puud. Meisterdasin ka lava ja tegin sinna tantsijad. Tantsijate tantsitamisega kulus mul kaua aega ja ma ei pannud tähelegi, kui mu koerake oli päikese ja puud ära närinud. See on tema arvates vist mängimine. Ma naersin täiest südamest ja mul oli tõesti lõbus!

Katarina Sei

Me mõtleme sõbrannaga tavaliselt ise võistlusi välja. Läheme õue ja siis otsustame, mida me teeme. Seekord korraldasime jooksuvõistluse. Algul jookseme kolm tiiru ümber puu, siis teeme kolm kükki, lõpuks jookseme teiste laste juurde, lööme plaksu ning jääme ootama, kes võitjaks tuleb. Nii me proovime mitu korda järjest. Tavaliselt lepime viiki. Seejärel hakkame kiikuma. Kiikumine on seepärast hea, et siis saab sõbrannaga igasuguseid jutte rääkida. Varsti peame tuppa minema, sest on vaja õppima hakata. Ma olen selle päevaga rahul, sest olen saanud endale punased põsed.

Margit Maide

Mina olen selline tüdruk, kes ei püsi paigal. Seepärast on mul peaaegu iga päev mingi trenn. Kui aga on vaba aega, siis mängin sõpradega õues. Minu meelismängud on peitus, valgusfoor, jooksu- ja tagaajamismängud, igasugused pallimängud. Mul on juhtunud selliseid lugusid, näiteks peitusemängus polegi mind üles leitud, pallimängudes pole ma palli katsudagi saanud, valgusfooris ei ole minu värvi nimetatud ja tagaajamises pole mind üldsegi kätte saadud. Muidugi on mul olnud veel nii naljakaid kui haledaid juhtumeid. Kuid ma olen alati rahul, sest õuesolemine annab tervist ja jõudu. Ja see on TORE!

Elo Kumel

ILME KRAANER

blog comments powered by Disqus