„Liikuma kutsuv kool“ võtab luubi alla õpetajate liikumisrõõmu

Haridusprogramm „Liikuma kutsuv kool“ laieneb tänavu taas hõlmab juba 110 kooli üle Eesti. Spordi-, tervise- ja haridusvaldkonnas korduvalt tunnustust pälvinud programmiga on seni püütud suurendada õpilaste liikumisvõimalusi kooli- ja vahetundides. Sel aastal võetakse luubi alla õpetajate liikumisrõõm ja heaolu.


2016. aastal alguse saanud programmi abil otsitakse võimalusi suurendada õpilaste liikumisaktiivsust, vähendada istumisaega ja tuua liikumisrõõm koolipereni. Programmi juhtiv Tartu ülikooli liikumislabor on võtnud eesmärgi, et nii õpilaste kui ka õpetajate liikumisvõimaluste suurenemine oleks Eesti koolikultuuris tavapärane, ja seetõttu on uutesse koolidesse laienemine asjade loomulik käik. „Tahaksime, et õuevahetunnid, liikumispausid, aktiivsem õppetöö ning mängud ja tantsud vahetundides saadaksid koolide igapäevaelu,“ selgitas „Liikuma kutsuva kooli“ võrgustiku juht Maarja Kalma. „Iga uue kooli kogemused viivad meid sellele eesmärgile lähemale – eriti nüüd, kui liikuma kutsuvaid koole leidub igas maakonnas ning liitunud on ka hulk venekeelseid koole ja isegi üks rahvusvaheline kool,“ lisas Kalma.
2020. aastal pööratakse pilk õpetajate ja koolitöötajate heaolule. „Senine koostöö koolidega on näidanud, et õpetajatel on liikumisest palju võita, ning koolide tahe pakkuda õpetajatele liikumisrõõmu toob kindlasti kaasa põnevaid võimalusi,“ avas TÜ liikumislabori juhataja Merike Kull tänavusi arenguplaane. „Sel aastal püüame koos koolidega katsetada tegevusi, mis aitaksid kaasa õpetaja heaolule – nii aktiivsema liikumise kui ka lõõgastavate pauside abil,“ selgitas Kull.
Jõgevamaa koolidest osalevad programmis Aidu lasteaed-algkool, Jõgeva põhikool, Kiigemetsa kool, Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium, Pisisaare algkool ja Puurmani mõisakool.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus