Liigne kihutamine ei ole vabandatav

Ilusad soojad ja päikesepaistelised ilmad meelitavad autojuhte rohkem gaasipedaali tallama ja seetõttu olen saanud mitmeid kaebusi selle kohta, et autod kihutavad teedel, kus elamud on kohe tee ääres ja piirkiiruseks kõigest 30 kilomeetrit tunnis.

Jutt käib konkreetselt Jõgeva vallas asuvast Vana-Jõgeva külast, kus selline kiirusepiirang kehtib.

Kruusatee tolmab

Kõigele lisaks on seal tegemist kruusateega, mis tähendab, et kuivade ilmadega tolmab see nii meeletult, et jalakäija oma jalge ette ka ei näe.

Et tegemist on valla teega, siis on Jõgeva vald võtnud 2009. aasta plaani nimetatud tee tolmuvabaks muuta. Seni aga panen kõigile autojuhtidele südamele, et te siiski arvestaksite ka teiste inimestega, kes selles külas elavad ja ringi liiguvad.

Kahe päeva jooksul on politsei koostanud väärteomaterjalid kaheksale kiiruseületajale. Tundub aga, et see ei aita. Kõige kurvem on minu arust see, et kiiruseületajad on oma küla inimesed.   

Politsei trahvib karmilt

Politsei pöörab kiiruseületajatele suurt tähelepanu, kuna sellised juhid on ohtlikud nii teistele kui endale. Seega peaksid kõik inimesed, kes juhivad mistahes liiklusvahendit mistahes kohas, tähelepanelikult oma sõidukiirust jälgima, sest politsei ei anna selliseid seaduserikkumisi andeks, mõeldagu enda õigustuseks välja mistahes põhjusi.

Ka esmakordsed rikkujad võivad arvestada suhteliselt  kobedate trahvidega. Kas kiirustamine on seda kõike väärt?

DIANA ERIKSON,

Lõuna Politseiprefektuuri vanemkonstaabel

blog comments powered by Disqus