Liigas võit, karikas kaotus

Esimene mäng peeti neljapäeval Tallinnas, kus Eesti Väikese Karika esimeses ringis kohtuti Keskerakonna jalgpalliklubiga ning kus meie meestel tuli tunnistada pealinlaste 4:3 paremust. Mängu algus pakkus võimalusi mõlemale poolele. Nende ärakasutamisel olid esimesel poolajal paremad Tähe pallurid, kes seadsid sisse 3:0 eduseisu. Jõgeva meestest said värava kirja Sverre Mäesepp, Sten Juhanson ja Mihkel Kukk.

Kahjuks sai peatselt vigastada Tähe ründaja Kristjan Kuldmägi, kes tuli välja vahetada. Tähe mängis edasi kaitsvamalt, kasutades ühte ründajat, ent kahjuks ei tasunud see taktika end ära. Juba poolajavileks suutsid keskerakondlased tagasi võita kaks väravat ning teise poolaja algul viigistasid ja läksid peatselt juhtima. Mängu lõpus oli Tähel mitu head võimalust seisu uuesti viigistamiseks, kuid väravasse pall kahjuks ei jõudnud. Jõgeva meeskond kaotas ja langes madalamate liigade meeskondade vahel peetavast karikasarjast välja.

Teine kohtumine mängiti laupäeval kodusel Jõgeva aleviku staadionil. III liiga lõunapiirkonna VI voorus oli Tähe vastaseks Võru Kuperjanovi JK. Vigastustest räsitud ründeliiniga Tähe suutis kõigele vaatamata juba esimese tõsisema rünnakuga liidriohjad haarata, kui vastaste väravasse saatis palli sel hooajal väga heas vormis olev Taavi Veersalu. Veidi hiljem suurendas eduseisu Aarne Sulg.

Nagu viimasel ajal kombeks, ei suutnud jõgevlased taas kord edu hoida ning teisel poolajal juhtisid juba Võru mehed 2:3. Siiski suudeti seekord mäng päästa. Kuperjanovlased ei pidanud Tähe tugevale survele vastu ning viigivärava sai enda nimele vahetusmees Indrek Roostar. Mängu lisaajal sai Jõgeva publik veelgi rohkem rõõmustada, kui kodumeeskonnale kindlustas võidu tugeva pealöögiga Mihkel Kukk. Lõpuvile kuulutas Jõgeva Tähe 4:3 võitjaks.

Hoolimata sellest, et koduväljakul pole vastastele punktigi loovutatud, on SK Tähe III liiga lõunatsoonis hetkel alles kolmandal kohal. Juhib täiseduga jätkav Viljandi JK Kodugaas, kes on samas ka jõgevlaste järgmine vastane ? seda kahjuks võõrsil. Teine on Türi Ganvix, kellele Tähe kaotas võõrsil 0:1.

AARNE SULG

blog comments powered by Disqus