Ligi kümme alaliitu tunnustas Jõgevamaa treenereid ja sportlasi

Viisteist maakonna sportlast ja treenerit said möödunud aasta soorituste eest parimate tiitleid enda spordiala liitudelt. Enim tunnustas maakonna tegijaid maadlusliit, kergejõustikuliit ning uisuliit.

 

Septembri alguses kolisid kergejõustikutreener Hanno Koll ja tema tütar, teivashüppaja Reena Koll  olude sunnil Jõgevalt Jõhvi. Kolimise põhjuseks oli Hanno töö kaotamine Jõgeval ning selle leidmine Jõhvis. Teiseks on treeneri sõnutsi Jõhvis Reena jaoks paremad treeningtingimused.

Seda fakti kinnitavad ka head tulemused võistlustelt ning Hannole ja Reenale omistatud tiitlid. “Siinsed treeningutingimused on väga head. Me ei pea muretsema millegi muu kui ainult treenimise pärast. Kõik on väga hästi korraldatud,” kiitis Hanno Koll praegust eluolu Jõhvis. 

Head tulemused nii spordis kui koolipingis

Eesti kergejõustikuliit tunnustas Hanno Kolli parima noortetreeneri tiitliga ning omistas Reena Kollile parima sportlase tiitli neidude hulgas. Lisaks sellele sai Reena detsembri alguses presidendiproualt Evelin Ilveselt ka parima noorsportlase tiitli ning 1600 euro suuruse preemiaraha. Noore sportlase tiitel ja preemiaraha omistatakse vaid kuni 21-aastasele õppivale sportlasele, kelle tulemused on väga head nii spordis kui ka hinnetelehel. “Hinded on neljad-viied,”  kommenteeris Reena õpingutulemusi tema isa.

Möödunud aastal viis Reena Eesti noorsooklassi ja juunioride teivashüppe rekordi kõrguseni 4.15. Üsna hästi õnnestus Reenal ka MM-i debüüt Barcelonas, kust neiu tuli tagasi kümnenda kohaga. Aasta on Reena jaoks suhteliselt edukalt andnud. Jaanuari algul peetud teivashüppe GP-l ületas ta täpselt neli meetrit. Möödunud nädalavahetusel võistles Reena A- ja B-klassi Eesti kergejõustiku talvistel meistrivõistlustel Lasnamäe spordihallis, kus kindel võit kuulus talle tulemusega 4.10. 

Väike klubi teeb suuri tegusid

Talvisel perioodil ootavad Reenat veel ees 5. veebruaril peetavad Martin Kutmani rahvusvahelised mälestusvõistlused, kuhu tulevad teivashüppetipud ka naaberriikidest. Suvel on tal plaanis osaleda U18 vanuseklassi MM-il Donetskis ja loomulikult esineda hästi ka Eesti meistrivõistlustel. “Praegune ettevalmistus on sujunud hästi ja ootuspäraselt. Nädalavahetusel hüpatud tulemus 4.10 on ka selle kinnituseks. Proovime ajastada tippvormi saamist maailmameistrivõistluste ajaks ning oleme mõelnud, et hooaja saab lugeda täielikult korda läinuks, kui Reena ületab kõrguse 4.30,” lisas Reena treener ja isa Hanno Koll.

Jõgevamaad võib lugeda ka tugevate maadlejate kantsiks. Tänavu pälvisid maadlusliidult tunnustuse Põltsamaa maadlusklubi SK Nipi treener Arved Külanurm, tema kasvandik Aimar Andruse ja maadluskohtunik Peep Arold. Muljetavaldav on SK Nipi klubi ja sportlaste edu ka seetõttu, et tegemist on Eesti mõistes väga väikese maadlusklubiga, mis toetubki vaid ühele treenerile, Arved Külanurmele. Lisaks arvas sumoliit Eesti parimateks samuti Põltsamaa sportlased Jaanika Rähni ja Kätlyn Kolpakovi.  

Alaliitude parimad Jõgevamaalt

Eesti kergejõustikuliit

Parim neiu                     Reena Koll

Parim treener                 Gaspar Epro

Parim noortetreener        Hanno Koll 

Eesti uisuliit

Kiiruisutamine:

Parim mees                  Aleks Luik

Parim noormees            Marten Liiv

Parim treener               Väino Treiman

Eesti sumoliit

Parim naine                 Jaanika Rähn

Parim naisjuunior         Kätlyn Kolpakov

Eesti saalihokiliit

Parim noortetreener      Marko Saksing

Eestimaa spordiliit Jõud

Aasta tegija                Uno Valdmets

Eesti võrkpalliliit

Parim noortetreener      Toivo Uusna

Eesti maadlusliit

Parim kadett                Aimar Andruse

Parim vabamaadluse treener     Arved Külanurm

Parim kohtunik             Peep Arold

Parim vabamaadlus- ja naistemaadlusklubi SK Nipi 

Eesti jahispordiliit

Parim juunior kombilaskmises     Thomas Soosaar

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus