Ligi 120 inimest tundis liikumisest rõõmu

Meie pere tervisepäev algas terviseüritusega “Jõgeva retk”, mis kuulub ka 28-etapist koosnevasse üle-Eestilisse käimissarja. Orienteeruvalt kümne kilomeetri pikkune käimisretk distantsil Spordihoone Virtus- Jõgeva alevik- spordihoone Virtus toimus tänavu juba kaheksandat korda.

Spordiklubi Forte tegevjuht Ergo Prave ütles, et kokku läbis retke 84 inimest, kõige väiksemad matkalised olid nooremad kui kaheaastased. Üks alles aastane põnn suutis peaaegu terve retke iseseisvalt läbida. Vanim tervisekäija oli aga 82-aastane.

Prave rõõmustas, et kuigi tänavu oli tervisekäijaid pisut vähem kui mõnel eelmisel aastal, on inimesed hakanud oma tervist väärtustama ning leiavad aega ja tahtmist oma igapäevatoimetuste kõrvalt kodust välja tulla. Lisaks jõgevamaalastele oli osavõtjaid ka näiteks Tallinnast, Tamsalust ja Väike-Maarjast.

Retke läbis ka kümmekond kepikõndijat. Prave on see spordiala uudne ja vajab populariseerimist ning selgitustöö tegemist. “Iga aastaga on kepikõndijaid juurde tulnud,” rõõmustas ta.

Osalejate vahel loositi välja ka kolm paari uusi käimiskeppe, mis annab lootust, et järgmisel aastal tulevad need, kellele loosiõnn naeratas, juba terviseretkele kepikõndi proovima.

Tervisepäeval oli suur huvi elustamisvõtete vastu, esmaabiõpetaja Eha Vaiknemets oli huviliste, peamiselt laste poolt pidevalt ümber piiratud. Vaiknemets õpetas kuidas inimest elustada ja haava siduda, osalejad said õpitut ka ise proovida.

Väga palju oli ka neid, kes vererõhku ja kolesterooli taset mõõta lasid, huvilisi oli arvukalt vaatamata sellele, et seda südamenädala raames ka Jõgeva haiglas tavalisest soodsamalt või päris tasuta teha sai lasta.

Huvilisi jagus ka jõusaali, kus andis nõu treener Oleg Prussa, samuti näidisaeroobikatundi Egle Kivik-Orgi juhendusel ning lastesaali, kus pere noorimatega tegeles treener Aimur Säärits. Suurimaks tõmbenumbriks kujunes siiski jõusaal, mis meelitas kohale ka mehi, kes tavaliselt sporti ei tee ning igas vanuses lapsi. Lastele pakkus kõige suuremat põnevust batuut, nende arvates võiks sellel kohe iga päev hüppamas käia.

Perepäeva lõpetasid teatevõistlused lastele ning peredevahelised korvpalli- ja jalgpallivõistlused.

“Inimesed on hakanud oma tervisest hoolima, palju võeti ka erinevaid tervisealaseid broshüüre,” ütles Jõgeva maavalitsuse tervishoiu peasspetsialist Eha Anslan. Tema hinnangul tulid paljud üritusele ka uudishimust, käimishuvilised ehk ka seetõttu et veeta hommikupoolik perega värskes õhus.

Kõik osalejad said ka väikese auhinna, eriti väärtustati perede osavõttu, kes oma tervise eest hoolitsemise eest tänutäheks ka medali said.

Ürituse korraldasid Jõgeva maavalitsus, spordiklubi Forte ning raskejõustikuklubi RAMM.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus