Liblikapüüdjad tõid Saaremaalt näitlejapreemia

Nägemispuudega noorte olelusvõitlusest rääkiv näidend “Lõõmav pimedus” tekitas publiku hulgas vastakaid arvamusi. ?Kes suutis ja tahtis jälgida etendust, see sai ka elamuse,? arvas Saaremaal oma rolli eest näitlejapreemiaga pärjatud Joonas Paas. Samas heitis zürii trupile ette liig karmi ja rasket teemavalikut. Antonio Buero Vallejo kirjutatud tüki esietendus oli Jõgeva Gümnaasiumis mõned päevad enne festivali.

Liblikapüüdjate juhendaja ning etenduse lavastaja Lianne Saage-Vahur jäi hoolealuste etteastega väga rahule. ?Kõik olid väga tublid, hoolimata haigusest, mis meid Saaremaal kimbutas,? rääkis ta. Ka etenduse peaosaline Paas avaldas kaasnäitlejatele kiitust. ?Ma arvan, et meil läks paremini kui esietendusel, sest tekst jooksis soravamalt.?

Saaremaa teatripäevade peapreemia pälvis kohalik Kuressaare Ühisgümnaasiumi näitetrupp KREVERA. Parima mees- ja naisnäitleja preemiad viisid koju õde-vend Triin ja Tõnis Niinemets Rakvere Gümnaasiumi teatriansamblist.

Jõgeva noorte juhendaja avaldas kahetsust, et pikkade traditsioonidega kooliteatripidu on kaotamas oma sära. ?Olen osalenud igal aastal ning peab tõdema, et festival pole viimastel aastatel olnud see, mis oli varem,? rääkis Saage-Vahur.

Liblikapüüdjate etendust ?Lõõmav pimedus? võib taas näha 2. aprillil Jõgevamaa näitemängupidustustel Palamusel.

 “Liblikapüüdja” juhendaja Lianne Saage-Vahur:

?Oma trupiga jäin väga rahule, kuigi me jäime haigeks ja trupis oli mingi viirus liikvel. Mina ei saa sellest suhtumisest aru, miks ei või teha selliseid lugusid ja zürii arvas, et see lugu oli lastele peale surutud. Millegipärast on selline arvamus, et kui midagi tõsist tehakse, siis on see juhendajapoolne terror. Kõiki asju ei pea ise kirjutama, kui on nii palju väärt kirjanikke, kelle materjali saab kasutada.?

Martti Kass

blog comments powered by Disqus