Liblikapüüdja noored olid edukad nii maakonna- kui ka riigikonkursil

Jõgeval Betti Alveri muuseumis selgitati möödunud teisipäeval välja Jõgevamaa parimad õpilasetlejad. Nüüdseks on neil seljataga ka üleriigiline konkurss, kust toodi ära laureaaditiitel ja eripreemia.


Maakondlikul konkursil oli võistlemas 11 õpilast Jõgeva ja Laiuse põhikoolist ning Jõgevamaa ja Palamuse gümnaasiumist. Žüriis lõid kaasa Eesti Harrastusteatrite Liidu esindaja, teatriõpetaja Maret Oomer, näitleja ja teatriõpetaja Toomas Lõhmuste ning näitleja Maarius Pärn. 4.–6. klassi vanuserühmas tunnistati parimaks Oskar Kull (Jõgeva põhikool), 7.–9. klassi vanuserühmas Doris Piik (Jõgeva põhikool) ja gümnaasiumiastme vanuserühmas Sten Siirak (Jõgevamaa gümnaasium). Kõigi kolme juhendaja on Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur ja kõik kolm on ka nimetatud kooliteatri näitlejad.

Žüriiliige Toomas Lõhmuste tõdes maakondlikust konkursist kokkuvõtteid tehes, et tekstid, mida noored esitasid, olid hästi ja põnevalt valitud.

„Oli tunda, et see, mida lugesite, oli „teie“ materjal, st et olite teksti enda jaoks korralikult lahti mõtestanud. Kui teile on see, millest räägite, tähtis, siis on see ka kuulajale,“ sõnas Lõhmuste ja avaldas heameelt selle üle, et üha vähem kohtab etlejate konkurssidel häirivat pseudoilmekust.

Juba kolm päeva hiljem, möödunud reedel, tuli Oskar Kullil, Doris Piigil ja Sten Siirakul taas žürii ees seista. Sedakorda oli tegemist üleriigilise õpilasetlejate konkursi žüriiga, millesse kuulusid luuletaja Doris Kareva, näitleja ja teatriõpetaja Toomas Lõhmuste ning kõneõppejõud Virko Annus. Konkurss toimus Tallinnas Theatrumi saalis. Sten Siirak andis sealgi ilusa minietenduse ja pälvis gümnaasiumiastme vanuserühmas ühe kolmest laureaaditiitlist. Noorimas vanuserühmas võistelnud Oskar Kulli tunnustas žürii eripreemiaga. Doris Piik jäi küll auhinnatute hulgast välja, ent temagi etteastele polnud midagi ette heita. Noorte juhendaja Lianne Saage-Vahur oli väga rõõmus selle üle, et Sten Siirak oma õpilasetleja karjäärile ilusa punkti sai panna. „Kui mõni laps on loomulikult andekas ja õpetajal pole talle palju juurde anda vajagi, siis Steniga tuli algul päris palju tööd teha, ent see-eest on ta minu õpilastest vist kõige suurema arengu läbi teinud. Ta on väga hästi omandanud tekstiga iseseisvalt tegelemise ja publiku „kätte saamise“ oskuse,“ ütles Lianne Saage-Vahur.

Sten Siiraku jaoks polnud see sugugi esimene kord üleriigilisel etlejate konkursil silma paista: ta kuulus konkursi võitjate hulka ka kaks aastat tagasi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus