Libastaarid Jõgeval

Üleriigilise koolinoorte staarijäljendamisfestivali PlayBack Fest maakonnavoorus osalenud üheksast grupist seitse olid pärit Jõgeva Gümnaasiumist ja Ühisgümnaasiumist, ülejäänud Tabivere ja Puurmani Gümnaasiumist. Kui perfektsust ja lihvitust on PlayBack Festil ehk vähem kui näiteks Koolitantsul, siis omaalgatust ja isetegemise rõõmu võib kohata kuhjaga.

Tabivere Gümnaasiumi viis viienda ja kuuenda klassi poissi olid näiteks kõvasti vaeva näinud, et mulluse Eurovisiooni lauluvõistluse võitnud ansambli Lordi moodi välja näha. Rekvisiite läheb neil ?koletistel? ju üsna palju vaja. Rõivad otsisid poisid kodustest panipaikadest kokku, kitarrid aga said laenuks Elleri-nimelise muusikakooli Tabivere filiaalist. Korralike pillide selliseks otstarbeks laenamine oli muusikakooli rahva poolt tegelikult päris julge tükk. Seda enam, et liba-Lordi poisid panid ju etteaste lõpuks pillidele ehk täpsemalt pillide külge kinnitatud tordi-säraküünaldele tule otsa.

Esmakordse Lordina ülesastumise kogemuse said poisid oma kooli sõbrapäeva playback-showlt, kus nad kõigist esinejatest kõige suurema aplausi pälvisid.

?Seepeale saigi neile soovitatud, et nad ka maakondlikule festivalile tuleksid,? ütles kooli huvijuht Rein Jõeveer.

?Koolivaheaeg kuluski meil etteaste lihvimiseks,? ütles liba-Lordi eestvedaja Aiko Ardon.

?Lordi pole just meie lemmikansambel, aga neid on väga lõbus järele teha,? ütles tema ansamblikaaslane Kristjan Rosenberg.

Kõige marulisema aplausi pälvis publikult (ja nagu hiljem selgus, kogus ka umbes 90 protsenti publiku häältest) Jõgeva Gümnaasiumi ja Ühisgümnaasiumi õpilastest koosnev Step Up Team, kes kandis ette loo ?Bout It? filmist ?Step Up?. Kahe kooli tüdrukutest ja poistest on mõnus sõpruskond tekkinud tänu sellele, et nad käivad koos hiphoptantsu trennis. Tänu sellele said nad ka oma tantsunumbri ülesehitamisega suurepäraselt hakkama.

?Sigrid oli eestvedaja,? näitasid kaaslased tunnustavalt Jõgeva Ühisgümnaasiumi tüdruku Sigrid Mõisavaldi peale.

Proove tegid noored kord Virtuses, kord Betti Alveri muuseumis, kord kultuurikeskuses, kord kellegi kodus. Noorte tantsutreener nägi nende kava alles päev enne festivali.

?Mõnede asjade suhtes oli ta küll kriitiline, aga üldiselt suhtus hästi,? ütles Sigrid Mõisavald.

Step Up Teami kui publiku lemmiku kutsus festivali peakorraldaja Jaan Naaber pärast korraks enda juurde. Uudis, mille ta neile edastas, pani noored kiljuma. Nimelt saavad nad lähiajal ilmselt võimaluse kaasa teha osa ühe tuntud Eesti ansambli tuurist.

Üleriigilise ulatuse saavutas PlayBack Fest möödunud aastal. Alguse sai festival aga Tartust.

?Jõgevamaa staarijäljendajate tase on võrreldes möödunud aastaga tõusnud, aga sellist massilisust nagu Tartus pole siin veel saavutatud,? ütles Jaan Naaber. ?Tartumaa eelvoorud kestavad näiteks oma neli-viis tundi.?

See, missugused grupid 19. mail Vanemuise kontserdimajas toimuvale lõppkontserdile pääsevad, selgub Naaberi sõnul 12. aprilliks.

?Kõik maakonnavoorud võtame kahe videokaameraga üles ning ?üriiliikmed teevad edasipääsemisotsuse videolintide põhjal,? ütles Jaan Naaber. ?Võistlus toimub kolmes vanuserühmas ja igast maakonnast pääseb edasi iga vanuserühma parim. Koos maakonnavoorude tulemustega avalikustame ka selle, kes esinejaid hindasid.?

Finaalkontserdile ootavad PlayBack Festi korraldajad täismaja.

?Möödunud aastal oli saal igatahes rahvast täis ja tuntud kultuuriprominendidki, Laine Jänes ja Tõnis Lukas kaasa arvatud, elasid staarijäljendajatele lustiga kaasa,? ütles Jaan Naaber.

Tema juhitav festivalitoimkond koosneb headest sõpradest ning on jäärapäiselt järjekindel: enne nad ei jäta, kui püstitatud eesmärk on saavutatud.

?Tahame, et PlayBack Fest jõuaks osalejate arvult Koolitantsule järele,? ütles Jaan Naaber. ?Kui see eesmärk saavutatud, võime loorberitele puhkama jääda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus