Lemmikloomade registreerimisel peaks kehtima riiklikult ühtne kord

Eile Tabiveres toimunud  Jõgevamaa Omavalitsuse Liidu juhatuse koosolekul kohtusid linnapead ja vallavanemad Jõgevamaa Veterinaarkeskuse juhataja Harles Kaupiga. Omavalitsused tegid teatavaks seisukoha, et Eestis peaks kehtestama ühtse korra lemmikloomade registreerimiseks.

Jõgevamaa Veterinaarkeskuse juhataja Harles Kaup tutvustas uuringut, mis selgitas, kuidas üks või teine omavalitsus on korraldanud lemmikloomade registreerimise näiteks tätoveerimise või kiipimise teel või muul moel.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees ja Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson avaldas arvamust, et lemmikloomade registreerimisel tuleks välja töötada ja kehtestada kogu riigis ühte kord. “Näiteks kohustuslikuks võiks teha lemmikloomade registreerimise kiipide abil. Registreerimise eest peaksid vastutama ennekõike loomade omanikud, kelle suhtes korralduse täitmata jätmise suhtes ka sanktsioone rakendatakse. Kui kasside hulgas võib olla ka täiesti hulkuva eluviisiga loomi, kelle omanik pole teada, siis koertel on üldjuhul siiski alati peremees või perenaine, kel tuleb kinni pidada loomaomaniku rolliga kaasnevatest kohustustest,” ütles ta. 

Harles Kaup kinnitas, et ühtse riikliku korra kehtestamise pooldamine on arukas ja põhjendatud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus