Lemmiklooma koht on kodus

Sõitsin esmaspäeva hommikul tööle ja kohtusin kolme kassi ning ühe koeraga. Kahe kassi elutud kehad lebasid keset maanteed. Üksik koer hulkus segaduses pilguga enne Kaareperet ning keeldus end kätte andmast.


Teatavasti sätestab loomakaitseseadus, et loomaomaniku kohustus on oma lemmikloomad hoida enda territooriumil. Olgu selleks turvalised koduseinad või aiaga piiratud ala, kust ka kõige kavalamal neljakäpalisel on võimatu lahkuda.

Kuid sellegipoolest arvavad paljud, et kassid peavadki oma kassiasju ajama ning neid ei tohi takistada. Jäetakse tähelepanuta, et sellega rikutakse seadust. Seega ei tasu pahandada, kui mõni murelik kodanik hulkuva lemmiku varjupaika toimetab. Sest lemmikloom ei tohi omapäi hulkuda, olgu ta koer, kass või lind.

Selleks, et neljakäpaline saaks vajalikud toimingud tehtud, on mitu moodust: viia ta rihma otsas õue, pakkuda mitmekülgset tegevust või ehitada aed, millest üle minna lihtsalt ei saa. Vaevalt, et keegi tahab, et tema loom kas metslooma lõugade või autorataste all lõpetab.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus