Legoklotsidele puhuti elu sisse ehk “Võru roboti tsõõr 2013”

Üle-eelmisel laupäeval peeti Võru spordikeskuses robootikavõistlus “Võru roboti tsõõr 2013”, kus osales ligi 120 robotivõistkonda eri kategooriates nii Eestist kui Lätist. Ürituse eestvedajateks olid Võrumaa kutsehariduskeskuse tehnikaringi liikmed, õppurid ja õpetajad, sissepääs oli kõigile prii.

Robotivõistlused toimusid kaheksas kategoorias: 3 kg sumo, minisumo, LEGO sumo, LEGO joone järgimine, linna läbimine, NXT animatsioonid ja vabaklass. Igal võistlusel on omad reeglid ning roboti ehitamisviisid ja materjalid, mille järgi valiti välja parimad. Eestis on samalaadseid  võistlusi varemgi korraldatud, aga Võrus toimus üritus esmakordselt.

Üheksast alast saavutasid kõige enam liidrikohti RTU Robotics Club Lätist, TTÜ Robotiklubi ja Robootica.com.

Kõigile huvilistele oli avatud töötuba, kus sai tutvuda mikroarvutite kasutamisvõimalustega, proovida kätt tööpinkidel ja loomulikult legoklotsidest kõiksugu masinaid ja muud põnevat meisterdada. Tegevust jätkus nii suurematele kui ka pisematele huvilistele.

Täiesti tehnikakauget inimest hämmastas kõige rohkem, et paljud võistlejad olid tüdrukud ja mõned päris noored koolijütsid. Jälgisin suurte silmadega, kuidas algklassipoiss käsitses sülearvutit koos sinna juurde kuuluva juhtmemajandusega paremini kui professionaalne kokk kööginuga.

“Võru roboti tsõõri” toetab ESF projekt “Tehnikaring Võrumaa kutsehariduskeskuses” ja auhinnad olid välja pandud mitmete sponsorite poolt.

i

KADRI NAGEL

blog comments powered by Disqus