Legendaarne tohter tähistas juubelit

Jaanipühade eel peeti Maarja rahvamajas ühe väga austatud ja armastatud kogukonnaliikme juubelit. Kaljo Talussaarel, kes aastatel 1966 kuni 1996 sealses ambulantsis jaoskonnaarsti ametit pidas, täitus 90. eluaasta.


Abivalmis ja heasüdamlik tohter on ka väga tagasihoidlik ja on osanud oma isikut hoolega tagaplaanil hoida, kuigi on koos abikaasaga nii Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi kui  Mulkide Seltsi aktiivne liige, osalenud Noorkotkaste ja Kodutütarde organisatsiooni ettevõtmistel, olnud ERMi korrespondent jne, jne. 2012. algatasid mõned Kaljo Talussaare  kunagised kolleegid mõtte, et temagi vääriks nimelist pinki, ning see on nüüd tõesti juba kuus aastat Maarja-Magdaleena kiriku lähistel olemas. Tänu pingiloole said needki, kes sealse kandi legendaarse tohtriga varem isiklikult kokku polnud puutunud, temast rohkem teada.

See mees võttis juba ametisse asudes omaks tõiga, et arsti tööpäev on vajadusel ka 24 tundi pikk. Ta tundis kõiki oma patsiente ja teadis nende hädasid, ta oli sümpaatne nii mudilastele kui ka kooliõpilastele.

„Küll oleks meil praegu elu rõõmsam ja turvalisem, kui selliseid arste rohkem  oleks!” ütles doktor Talussaare kunagine kolleeg Ilme Kübarsepp  pingiaktsiooni sügisel muu hulgas Vooremaale. Juba selle lausega on väga palju öeldud!

KAIE NÕLVAK 

blog comments powered by Disqus