Leedukad tegid kabes puhta töö

Reedest pühapäevani toimus Kuremaa lossis kabetajate võistlus Baltic Cup 2020 64-ruuduses kabes.


Turniiri korraldaja, Jõgeva Kabeklubi juhatuse esimees Ülar Poom ütles, et esialgne kavatsus oli kutsuda Kuremaale osalema igast kolmest Balti riigist neli osalejat, kuid Leedu võistlejate erakordselt suure huvi tõttu oli leedukatest kohal lausa üheksa osalejat. „Eestist osales 13 kabetajat. Võistlejatest oli kaheksa naist ja 18 meest. Kokku oli 26 osalejat,“ ütles Poom.
Meeste arvestuses läksid esimesed viis võitu Leetu. Parim Läti mängija oli 6. kohal Guntis Valneris ja eestlane 8. kohal Arno Uutma. Jõgevamaa parim oli Kaljo Siimer 12. kohal.
Naistel kaksikvõit läks Lätti, Jõgeva kabetaja Triinu Jalg lõpetas väga tublil 3. kohal. Tänavuse aasta Eesti meistrivõistluste esikolmik oli Merilii Jalg, Kaari Vainonen, Piret Viirma, kuid Triinu edestas sellel turniiril kõiki.
Kuremaa lossi võistluskohana kiitsid kõik kabetajad ja olid korraldusliku poolega väga rahul. Lätist kohale tulnud maailmameister Guntis Valneris tunnistas, et Eestit on ta tihti külastanud just tänu kabemängule. Alati eelistab ta tulla Jõgevamaale, sest siin on rahulik, toredad inimesed ja hinnatakse kabemängu.
Juba 10-aastaselt kabemänguga alustanud Guntis kinnitas, et lapsi peaks innustama kabet mängima, sest see arendab mõtlemist ja analüüsivõimet.
Leedu kabetaja ja treener Boriss Družinin on terve oma teadliku elu mänginud kabet ja avaldanud palju õpikuid. Ta tunnistas, et kabemängu tutvustamist peaks alustama juba lasteaiast alates ja ta on veendunud, et parim aeg kabega tegeleda on 8–9-aastaselt, sest siis on laps valmis oma mänge analüüsima.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus