Leedu suursaadik tegi lahkumisvisiidi Sõpruse parki

Välisriigis teenistust lõpetades on diplomaatidel tavaks teha  hüvastijätuks üks väljasõiduvisiit. Leedu suursaadik Antanas Vinkus soovis enne Eestist lahkumist ja Lätti ametisse asumist teha visiit just Sõpruse parki. Siin on ta olnud õige mitmeid kordi ja park on saanud talle südamelähedaseks. Nüüd tuli ta parki, et istutada siia oma puu.

     “Hüvasti jättes imetlusväärse Eesti riigiga, tahan teid ja eriti härra Ants Paju siiralt tänada kunsti ning ilu loomise eest, sest minu arvamusel kannab ilu ja kunst edasi meie headuse ning omavahelise austuse tundeid. Soovin ja loodan, et Sõpruse park ehib end ka edaspidi uute kunstiteostega ning eriti loodan, et siin püstitatakse Kalevipoeg,” märkis suursaadik oma eestikeelses kõnes. Et Antanas Vinkus on erialalt arst, pealegi Leedu teeneline, ning olnud kahel korral Leedu tervishoiuminister, oli ta külalisteks kutsunud ka Põltsamaa ja Jõgeva haigla esindajad. Kohal oli ka Leedu kapitalil töötava firma Agrochema Eesti OÜ tegevdirektor Raimondas Zdancius ja Põltsamaa muusikakooli saksofoniansambel.

Vooremaa küsimusele, millised muljed on jäänud  Jõgevamaast, vastas hr. suursaadik: “Olen väga õnnelik, et mul on olnud võimalus viibida teie maakonnas. Kohtumistel  maavanema, linnapeade ja teiste omavalitsusjuhtidega olen tundnud nende suurt huvi arendada sõprust mõne regiooniga Leedus. Mulle on näidatud Jõgevamaal nii põllumajanduslikke kui ümbertöötleva tööstuse objekte ning kultuuriasutusi, koole ja lasteaedu. Praegugi tuleb mul silme ette, kuidas teie väikesed lapsed ja ka soliidses eas naised tantsivad, kuidas nad kannavad rahvariideid. Neid nähes mu süda rõõmustas, et eesti rahvas omab oma ajalugu ja austab esivanemate kultuuri. Olen alati öelnud, et kultuur on psühhoteraapia ning kultuurivahetus aitab teist rahvast ja tema kultuuri rohkem mõista. Huvitav oli käia teie koolides ja lasteaedades, kus valitseb kord. Pöörate väga suurt tähelepanu heakorrale: murud on teil niidetud ja hooned korras. Olen siin kohanud väga tööarmastavaid inimesi, kes tahavad teha kõik, et nende peredel, nende linnal ja kodul oleks hea ka tulevikus. Soovin teile kõigile edu ja tervist.”

Mullu tegid oma lahkumisvisiidi Sõpruse parki ja istutasid siia puu Poola, Läti ja Soome suursaadik.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus