Leedi küla tõukoerad pälvisid näitusel tunnustuse

Sadala kandis Leedi külas elavate tõukoerakasvatajate Rita ja Priit Tali toypuudel Joy pälvis Rakveres peetud koertenäitusel Eesti juunioridetšempioni tiitli, mis ühtlasi oli pikemaajalise edu tulemus. Kääbustaksi kutsikas Morris naasis aga Rakverest neljanda kohaga.

Ribessita kenneli perenaine Rita Tali selgitas, et näitusel oma tõu parimaks tunnistatud koerale antakse sertifikaat ehk lühidalt sert. Kolm serti saanud koerale omistatakse tšempioni tiitel. Meie väike toypuudel Joy suutis oma serdid kokku koguda nelja näitusega. Rakveres sai ta kolmanda serdi ja kannab nüüd Eesti juunioritšempioni tiitlit. Varsti saab juunioriaeg (9-18 kuud) läbi ning siis on tarvis hakata täiskasvanute tšempionitiitlit püüdma.”

Priit Tali sõnul osales Rakvere näitusel ka karmikarvalise kääbustaksi kutsikas Morris. Morrisele oli see esimene näitus ja täiesti uuest kogemusest tuli ta auga välja, sest jõudis enam kui saja kutsika hulgas pjedestaalile ja saavutas kokkuvõttes neljanda koha. Tegelikult oli see koguni märksa suurem ja tähendusrikkam tulemus, kui puudlikese tiitel: esimesel korral poolhirmunult auhinnakohale tulemine tähendab vaid ühte – Morris on tõesti ilus koer,” ütles koerakasvataja.

Meile on tähtis seegi, et Morris on esimesest pesakonnast, mis sündinud meie Jõgevamaa kodus. Tema isa ja ema on samuti meie koerad ning Morrise õde ja kaks venda on samuti imekenad. Kahjuks tuleb neile kolmele uued kodud leida, sest kõiki kutsikaid pole võimalik endale jätta,” selgitas ta.

Hiljuti möödus Rita ja Priit Talil aasta kodu rajamisest Torma valda Sadala kanti Leedi külla. Tunneme ennast siin juba täiesti koduselt ja koeradki paistavad kohalikku olustikku nautivat. Talv oli meeldivalt pehme, mistõttu koerad said maksimaalselt õues ringi joosta,” ütlesid nad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus