Lea Isotamm pälvis Lapi mälestusfondi stipendiumi

Oskar Lutsu Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi esimese direktori ja tunnustatud giidi Vaike Lapi (1928–2015) mälestuseks loodud fondi stipendiumi pälvis tänavu kauaaegne Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi õpetaja ja rahvatantsuõpetaja Lea Isotamm.


Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud Jõgeva vallavolikogu esimehe Raivo Meituse ja Jõgeva vallavanema Aare Olgo pidulikul vastuvõtul andis Lea Isotammele tunnustuskirja üle Vaike Lapi fondi eestvedaja, ettevõtja ja riigikogu liige Aivar Kokk.
Vaike Lapi fondi stipendiumi laureaat 2019 Lea Isotamm on Palamusel olnud rahvakunstiõhtute korraldaja aastast 1981. Samal ajal tantsis ta ise ka Palamuse kultuurimaja rahvatantsurühmas ja juhendas koolis õpilaste rühmi. Osa võeti tantsupidudest nii Jõgeva maakonnas kui ka Tallinnas.
1995. aastal aitas Lea organiseerida Eesti käsitööõpetajate seltsi Aita kokkutulekut Palamusel. Järgnevatel aastatel korraldas ta suviseid käsitööpäevi koos näituste ja töötubadega.
Lea Isotamm on käinud kohalikku kultuuri esindamas Palamuse Soome sõpruspiirkonnas Ikaalises, kus korraldas tikkimiskursuse. Koos rahvatantsurühmaga on ta käinud esinemas peale Eesti ka Lätis.
Memmede rahvatantsurühma „Paunvere Maalid” juhendajaks sai Lea 2017. aasta sügisel. Lea Isotamm korraldas Palamuse veskis Eesti Vabariik 100 auks käsitöönäituse „Vanaemade veimevakast“, mis kujunes väga menukaks.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus