Lausvihmas külapäev kolis õuest tuppa

Põltsamaa valla Kamari küla viies külapäev möödus paduvihmas, eelnevad neli on ilmataat võimaldanud läbi viia ilma eriliste viperusteta. Seekord oli suureks abiks kaunis ja ruumikas seltsimaja, mille taolist kuigi paljudel pole.

Külapäevalisi tervitanud Kamari Haridusseltsi esimees Kalli Kadastik avaldas lootust, et neid on vihma eest seltsimaja kaitsva katuse alla tõrjutud ainult ajutiselt ja küllap nad varsti uuesti õue tagasi saavad minna. Haridusseltsi esimehe sõnul on Kamari küla viimase kümne aasta jooksul saanud hoopis uue näo.

Kõik muutus hetkest, mil külaelu juhtimise ja korraldamise võtsid enda kanda sealsed tublid eestvedajad Liia Lust, Kalli Kadastik, Ines Kuusk, Indrek Eensalu ja mitmed teised aktiivsed inimesed. 

Parima küla tiitel pani mõtted liikuma

Laupäeval teoks saanud Kamari külapäeval osales umbes 250 inimest. Seda pole ühes keskmist mõõtu külas üldse vähe. Kalli Kadastiku sõnul palusid nad külapäevalistel oma nimed kirja panna, ent ta ei usu, et kõik peolised selle palve täitsid ja nii võis külapäeval pikemat või lühemat aega viibinud peoliste hulk tunduvalt suuremgi olla.

Kõik külapäeval kavandatu tehti kehvale ilmale vaatamata  teoks. Kui ilmaolude tõttu üldse midagi muutus, siis ei leidnud täies ulatuses kasutamist hiljuti projektiraha eest soetatud ja külamaja hoovi üles seatud helitehnika, mida siseruumidesse uuesti üles panna ei jõutud.

Lisaks muule meelelahutusele oli peolistel võimalus vaadata seltsimaja teisele korrusele välja pandud käsitöönäitust. Alumisel korrusel olid näha Põltsamaa kunstikoolis õppivate Kamari küla inimeste tööd.

Kamari Haridusseltsi juhatuse liige Liia Lust tunnistas, et pärast Eesti parima küla tiitli omandamist jäi tema hingele kripeldama mõte, et see avansina omistatud tiitel tuleb millegi tõsisemaga alles ära teenida. Nii sündiski kunagisest koolihoonest, mille kallal vahepeal küll punane kukk laastamistööd tegi, tänane väga kaunis ja kogu külale ning lähimale ümbruskonnale vajalik seltsimaja.  

Esiklapse eeskuju on nakkav

Kamari külapäeval osalenud Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson lausus, et igas peres jääb vanematele kõige paremini meelde esimese lapse perretulemine, tema kasvamine ning arenemine. Samamoodi võib Põltsamaa vallas pidada külaseltside ja teistegi mittetulundusühingute esiklapseks Kamari Haridusseltsi, kes on olnud uutele tulijatele eeskujuks ja suunanäitajaks.

Vallajuhi sõnul pole Kamari külaseltsi näite varal küll kellelgi põhjust kahelda selles, et sellised külaelu eestvedajad  maapiirkondades äärmiselt vajalikud on. Toivo Tõnson kinkis valla poolt Kamari külaseltsile kaks patja, sest temani olevat jõudnud kuuldused, et külamaja teisel korrusel on plaanis mürala avada. Külapäevalisi olid tervitama tulnud   ka Adavere ja Esku külaseltside esindajad Hille Uus ning Evi Rohtla.

Müramist jätkus aga külapäevalgi küllaga, sest Kalli Kadastik teadis kinnitada, et veel öösel kolme paikugi käis seltsimajas hoogne tants ja trall. Küllap jätkub sama hoogsalt ka Kamari külaelu ja toimuvad järgmised külapäevadki.

TOOMAS REINPÕLD   

blog comments powered by Disqus