Lausvihm uputas Kadrina küla

   

Teisipäeva varahommikul kella poole kuue ajal avastas Pala vallas Kadrina külas elav Urmas Pirk, et tema Kadrina oja ääres asuvasse majapidamisse kummikuteta enam ei pääse.

Vesi tõusis üsna kiiresti, nii et kui poeg Taavi mõne tunni pärast vanematekoju jõudis, pääses tee pealt majani vaid kalamehekummikutega.

Tiik oli servani vett täis, tiigi keskel asuv grillimajake katuseräästani vees, tünnisaun hulpis keset tiiki ja tiiginurgas parvel seisnud kilesauna oli vesi hoopis eemale viinud. “Kui vesi alaneb, jääb saun keset põldu,” tõdes Taavi Pirk.

Osa majani viivast teest on vesi kenasti õunapuude alla laiali kandnud. Niita pole sealt muidugi enne võimalik, kui kõik kivid ükshaaval muru seest välja korjatud. Sissesõidutee aga vajab uut täitmist ja kruusa.

“Ma ei tea, kui palju on neid majapidamisi, kus tiigi põhja jääb pöetud muru, aga meil on praegu nii,“ lisas Taavi Pirk. Ka lillepeenrad jäid vee alla.

Teisipäeval ujusid maja lähedal päris suured karpkalad. Kolmapäevaks oli vesi juba nii palju alanenud, et maja lähedal olev sild veest välja paistis. Majja pääseb juba ka tavaliste kummikutega.

Perepoeg nentis, et praegu saaks koduõues veesuuskadega sõita ja muidki veelõbusid nautida.

Ka maja keldris on vesi, moosid ja muud hoidised on kõik sealt välja tõstetud.

Kadrina küla lähedal on vesi kahest kohast tee ära viinud, alles on jäänud vaid betoonist teetruubid.

1997. aastal oli samas kohas samuti suur uputus. Tavaliselt on Kadrina oja üsna kitsuke ja kipub suviti pigem kuivama.

Pala vallavanem Jozsef Weinrauch ütles, et lisaks Kadrinas Pirkide juures olnud uputusele on temani jõudnud ka info probleemidest Haavakivi jõel. Weinrauch kinnitas, et vald peab oma teed korda tegema ja kui vesi alaneb, alustatakse kohe töödega.

Vesi taandub tõenäoliselt paari-kolme päeva jooksul, kui uut suurt sadu ei tule. Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) andmetel hakkas kolmapäeva õhtupoole taas sadama, kuigi väga tugevat vihma lähiajal ei ennustata. Neljapäeval võib paiguti sadada kuni 20 mm,  kuid reedega peaksid suured vihmad prognoosi kohaselt läbi saama ja nädalavahetus tõotab tulla kuiv.

Esmaspäeval ja teisipäeval tuli Jõhvis maha 116 mm sademeid ehk pea poolteist kuunormi, tavapärasest rohkem sadas ka Narva-Jõesuus ja Ruhnul ehk vastavalt 73 ja 65 mm.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus