Laura Suur täitis EMi normi

 

Jõgevamaalt pärit noor pikamaajooksja Laura Suur täitis ülemöödunud laupäeval Tallinnas Hiiu staadionil ühe selle hooaja alguse tähtsatest ülesannetest. Ta ületas 5000 m distantsil U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste normatiivi. Saadud aeg 16.34,2 on üksiti noorsooklassi Eesti rekord.

Senise rekordi (16.41,57), mis kuulus Laura Suure treeningukaaslasele Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist Jekaterina Patjukile, ületas Laura enam kui seitsme sekundiga, oma isiklikku rekordit (16.58,08) parandas aga ligemale 24 sekundi võrra. Euroopa meistrivõistluste norm (16.35) sai Laura sõnul täis napilt, aga kindlalt.

“Ma ei ütleks, et tulemus kergelt tuli,” ütles Laura Suur. “See oli mu selle hooaja esimene start staadionil ning ka 5000 meetrit olin varem vaid kolmel korral jooksnud. Et tahtsime kindla peale välja minna, palusin oma klubikaaslast Mario Mustasaart, et ta oleks jooksu ajal mulle n-ö jäneseks. Ta on uskumatult täpse jalaga ning vedas mind 4200 meetrit väga ühtlases tempos.”

Laura sõnul on psüühiliselt palju lihtsam joosta kellegi kannul ja rasketel momentidel temast ni-öelda kümne küünega kinni hoida. Esimesi jooksukilomeetreid Laura lausa nautis, kuid viimasel kahel ringil, kui neiu juba üksi jäi, pidi ta kõik jõuvarud mängu panema.

“Ootasin tegelikult, et see tulemus lihtsamalt tuleks, kuid samas tõestasin endale, et suudan vajalikul hetkel pingutada. Sain ka teada, mille kallal pean veel tööd tegema,” ütles Laura ja avaldas lootust, et jõuab enne EMi oma rekordit veel parandada.

U23 vanuseklassi EM toimub 14.-17. juulini Tšehhis Ostravas ning just seal hästi esinemise on Laura seadnud oma selle hooaja põhieesmärgiks.

“Loodetavasti suudan püsida terve ja hoiduda suurematest vigastustest, mis võiksid ettevalmistust takistada,” ütles Laura.

Koos treener Harry Lembergiga koostatud plaan näeb ette, et enne EMi teeb Laura mitu starti lühematel distantsidel. 28. mail jooksis ta Kuldliiga avaetapil Tartus 1500 m distantsil välja uue välitingimuste isikliku rekordi, kuigi tulemusega (4.31,22) ta ise rahule ei jäänud: tugev tuul oli sel võistlusel häirivaks teguriks paljudel aladel, nii ka 1500 m jooksus.

Eeloleval nädalavahetusel stardib Laura TÜ ASK võistkonna ridades Eesti meistrivõistlustel teatejooksus (3 x 800m distantsil). Koos treeneriga otsitakse võimalust, et nädal pärast seda tugevas konkurentsis veel 1500 m proovida. Laura on arvatud ka Eestit juuni keskel Euroopa karikavõistlustel esindavasse koondisse, ent mis distantsi ta seal jooksma hakkab, pole veel selge.

“Üldiselt toimubki ettevalmistus EMiks treeninguid ja võistlusi omavahel kombineerides,” ütles Laura. “Sellest on vähe, kui trennis kiire suudad olla. Tuleb õppida ka võistlusolukorraga harjuma ja võistlustel kiire olema.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus