Laura Suur omaealiste hulgas tipus

Kaheksa aastat kestnud järjepidev ja pühendunud lemmikalaga tegelemine on viinud 17-aastase Laura Suure spordimeisterlikkuse omaealiste Eesti tipptasemele. Põhja-Kõrvemaa ürgsel ja nõudlikul maastikul peetud Eesti orienteerimisjooksu meistrivõistluste ühisstardiga maratondistantsil (12 linnulennulisel kilomeetril) saavutas ta juhtgrupiga aktiivselt ja targalt võideldes neljanda koha. Ligi kahetunnises jooksus jäi pronksmedalist puudu poolteist minutit. Nädal varem Haanjamaa idaosas Juudakunnu ümbruses toimunud Eesti meistrivõistlustel tavadistantsidel sai ta kahe eksimuse kiuste kaheksanda koha, olles raja alguses pronksikohal.

Samal võistlusel saavutas 35-aastane Janno Kivik oma vanuseklassis üheksanda ja 50-aastane Tauno Kure kümnenda koha. Maratondistantsil oli Kure tänu temale omasele tugevale jooksule kaheksas.

Tänavusele võistlushooajale pannakse punkt mihklipäeval tuhatkonna Läänemeremaadest pärit rahvasportlase osalusega Suunto Mängudel suusakuulsuse Jaak Mae kodunõlvadel Albu vallas Valgehobusemäel.

TOOMAS PUSS

blog comments powered by Disqus