Laupäevane jäärajasõit Kamari järvel kujunes suurürituseks

Autospordihuvilisi tuli Kamarisse piisavalt, et võistelda kaheksas võistlusklassis: 2WD esivedu, 2WD tagavedu, noored, naised, 2WD piik, 4WD tänavasõit, 4WD piik ja rallikross.

Kõige enam osalejaid oli 2WD esiveoliste klassis, kokku 44.

Nii võistlejaid kui ka pealtvaatajaid soosis ilus, mõnekraadilise külmaga, lumine ja päikesepaisteline ilm. Autosid oli kohal kõikvõimalikke, alates Audidest, Wolkswagenitest ja Hondaydest ning lõpetades isevalmistatud sõidukitega. Näha oli näiteks peamiselt ise kokku pandud «Põrnikaid» ja «?igulisid», millest mõnega tänaval sõita ei tohigi.

Ühe peakorraldaja Hillar Kalami sõnul oli laupäevane jäärajasõit Eestis toimunud võistlustest üks osavõtjaterohkemaid, vaid ülemöödunud aastal Türil toimunud võidusõidul oli sõitjaid veidi rohkem.

Kamari jäärajal võistlesid ka sellised tuntud võidusõitjad nagu Aivis Rohtla, Avo Vaher, Lembit Nõlvak, Riivo Pappel, Jaan Mölder ning Andres Kaabel, kes on tegevsportlased.

Korraldajatele, Põltsamaa Autospordiklubile tuli üks võit: Silver Maidla oli võidukas tagasillaveoliste tänavasõiduautode klassis.

«Auto oli hea tagasillaveoga, mootor on tagarataste peal,» kiitis mees oma võidusõiduautot, ise kokku pandud «sapakat». Maidla on auto üles putitanud spetsiaalselt jäärajasõitudeks, tavaelus sõidab ta Hyundaiga. Maidla on kohalikel jäärajasõitudel osalenud teist aastat, tõsisemalt autospordiga ta ei tegele.

Küll on mees olnud eluaeg motovõistluste korraldamisel tehnilise poole pealt abiks, aidanud masinaid võistlusteks ette valmistada. «Eriline sõidumees pole ma kunagi olnud, kuid natuke on lõõgastuda vaja. Põltsamaa Autospordiklubis on väga hea seltskond,” ütles Maidla.

Jõgeva meestest mahtusid kolme parema hulka samuti tagasillaveoliste klassis sõitnud Urmas Ploom (3. koht) ning noorteklassis võitis Erki Ehvert Lada Samaral.

Võidusõit ei möödunud täiesti probleemivabalt, ette tuli ka diskvalifitseerimisi ja proteste, kõige enam oli neid noorteklassis.

Jääraja äärde oli kogunenud ka palju pealtvaatajaid, kes said jälgida ka kiiremate autode 4WD piikide ja tänavasõiduautode ning rallikrossi masinate võidusõitu. Viimaste põneva finaali võitis Aivis Ohtla.

Osavõtjaterohkus lõi segamini küll korraldajate poolt paika pandud ajagraafiku, kuid pimedaks said võistlussõidud siiski peetud. Tänu toetajate abile, keda oli üle neljakümne, saadi parimatele välja panna ka korralikud auhinnad, kõige omapärasemaks neist oli suitsupõrsas.

Ürituse korraldamisse andsid panuse kõik viis Põltsamaa Autospordiklubi liiget ? Hillar Kalam, Kaido Soolepp, Aigar Jürgens, Rainer Kens ja Vahur Rosenberg, kes tahavad tänada ka kõiki abilisi ning toetajaid. Jäärajasõidu peakohtuniku suure töö tegi ära Aigar Jürgens.

Tulemused:
2WD esivedu

I Meelis Liivrand
II Toomas Angejärv
III Virko Juga

2WD tagavedu

I Silver Maidla
II Tarmo Troska
III Urmas Ploom

Noored
I Erki Ehvert
II Martti Hoop
III Jaan Pettai

Naised
I Tiina Urm
II Sigrit Vislap
III Margit Kivi

2WD vaba
I Severi Shveters
II Aivis Ohtla
III Vahur Vene

4WDI
I Virgo Arge
II Priit Kaldmäe
III Jaanus Sermus

4WDII
I Lembit Nõlvak
II Slava Popov
III Jaan Mölder

Auto- rallikross
I Aivis Ohtla
II Andres Kaabel
III Asso Ojandu

blog comments powered by Disqus