Laupäeval toimub laste sügisjooks

Sel laupäeval korraldatakse Jõgeva staadionil Jõgeva Sügisjooks, mis on mõeldud kuni 16-aastastele osalejatele ja iga jooksu lõpetanu saab ka auhinna.

 

Laste Sügisjooksu korraldatakse sel laupäeval teist korda. Esmakordselt viidi jooksuvõistlus läbi möödunud aastal. Jooksud algavad kell 11.00, kuid korraldajad soovitavad osalejatel kohal olla veidi varem, et saaks rahulikult end võistlusele registreerida ja jooksuks valmis seada.

Jooksma on oodatud kõik lapsed, kellel juba jalad niipalju kannavad, et saavad jooksusamme teha. Kõige nooremate vanuseklassis ehk kuni kolmeaastaste jooksus võivad väikesi  jooksjaid abistada nende emmed või issid, hoides neil käest kinni. Kõige pisemate distants on 100 meetrit.

Kohal  on ka neli maskotti, kes jooksevad lastega kaasa ja aitavad võistluste vahepeal osalejate meelt lahutada. Tulla on lubanud Põltsamaa Felixi maskott Kass Felix, politseivormis Lõvi Leo, Lõuna-Eesti Päästekeskuse koer Nublu ja Eesti Energia Energiajänes, kes samuti omavahel jooksurajal võistlevad.

Maskotid jagavad  auhindu lastele, kes nende küsimustele õigesti vastavad, Energiajänes ja Nublu korraldavad päästekeskuse telgis joonistusvõistluse. Iga vanusegrupi kolme paremat tüdrukut ja poissi autasustatakse medaliga ja auhinna saavad ka kõik jooksu lõpetanud. Lisaks loositakse päeva lõpus kõigi osalenute vahel välja peaauhind, milleks on perereis Rootsi. Ürituse korraldaja Andres Niinemäe lubas, et Sügisjooks toimub laupäeval iga ilmaga. Veel lisas Niinemäe, et järgnevail aastail soovib ta korraldada samasuguse võistluse ka täiskasvanutele.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus