Laupäeval selgub Eesti meister raiespordis

Laupäeval selgub Luua metsanduskoolis peetavatel meistrivõistlustel Eesti parim raiesportlane. Mõõtu võetakse täpsussaagimises, kombineeritud järkamises, laasimises, langetamises ja saeketivahetuses.


Korraldaja Mart Kelgu sõnul on meistritiitlile pretendeerijaid mitmeid. “Võistlustel osalevad mitmekordsed Eesti meistrid ja maailmameistrivõistlustel silma paistnud Taavi Ehrpais, Sulev Tooming ja Helvis Koort. Samuti maailma ja Euroopa võistlustel juuniorsportlasena
mehetegusid teinud ning nüüd profiklassis võistlev Jarro Mihkelson, kes samuti ihkab taas meistrivõistluste kuldmedalit. Seega on konkurents tihe,“ sõnab Kelk.
Võistlused Luua Metsanduskooli staadionil algavad kell 9 ja pealtvaatajad saavad kaasa elada neljale platsialale. Sportlased võtavad mõõtu täpsussaagimises, kombineeritud järkamises, laasimises ja saeketivahetuses. Langetamine toimub meistrivõistlustele kohaselt metsas.
Raiespordi selle aasta Eesti meister selgub laupäeva õhtul.
„Eestlased on metsarahvas ja oleme alati olnud ka metsatöödes meisterlikud. Raievõistlustega panemegi metsamehe igapäevase töö võistlusformaati ja oskused proovile,“ ütleb korraldaja Mart Kelk.
Seekord on stardinimekirjas 35 raiesportlast, kelle seast auhinnatakse iga
võistlusklassi kolme parimat ning äramärkimist saavad ka esikolmikud alade lõikes. Lisaks parimatele raiesportlastele selgitatakse Luual välja ka parimad võsasaagide käsitsejad noorendiku hoolduse võistlustel.
Eesti meistrivõistlused on võistlussarja xCUT CUP 2020 tänavune kolmas jõukatsumine.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus