Laupäeval saab vaadata mitut huvitavat teatritükki

Laupäeval mängib Seasaare Näitemängu Selts Viljandist Pajusi vallas Vägaris ja Kasepää külaplatsil meeleolukat lugu “Igavene rändur”.
Seasaare näitetrupp esines möödunud aastal  Pajusi mõisa päeval etendusega “Päike südames”.  Ülehomme kell 12  etendub rahvalik lugu  “Igavene rändur”  Vägari külas asuva Siimu-Jaani talu õuel.

Siin etendamiseks on see näitemäng lausa loodud, sest teemaks on eelmise sajandi 30-ndate aastate taluelu. Siimu-Jaani talus on see esmakordne sündmus ja aitab igati kaasa tutvustamaks talu eesmärke. Meie  talu omanike eesmärgiks on arendada siin välja just möödunud sajandi kultuurielule pühendunud puhkekeskus,”ütles Siimu-Jaani talu perenaine Terje Paalits, kes on ametilt Kasepää vallavalitsuse kultuuritöötaja.

“Kasepääl etendub tükk kell 18 külaplatsil väikesel laval ja  moodustab ühe osa  Mustvee linna päevast. Päevase ja õhtuse programmi vahel on linnapäeva külastajatel võimalus teha vallabussiga ekskursioon kogu Eestis tuntud ridakülas ja jõuda Kasepääle teatrit vaatama. Teatribuss marsruudil Mustvee-Kasepää-Mustvee viib huvilised kella 17 ajal etendusele ja toob kella 20 ajal Mustveesse tagasi,” ütles Paalits.

Kasepääl maksab pääse etendusele kaks eurot.

Tänavu Tartumaal  Rannus XII Vabariiklikul Külateatrite festivalil sai Seasaare Näitemängu Selts “Igavese Ränduri” eest parima lavastuse preemia (lavastaja Margus Vaher). Harrastusnäitleja Valdeko Jaanson tunnistati aga parimaks osatäitjaks ja Kersti Sillaots parimaks nooreks näitlejaks.

Mustvees aga esineb laupäeval linnapäeva raames järve äärses parklas Viljandi Laste- ja Noorteteater Reky oma teatriprogrammiga.

Paalits märkis sedagi et Siimu-Jaani talus esineb tänavu suvel veel kontserdiga mitmeid auhindu pälvinud ansambel Krüüsel, kes esitab rahvaliku muusika töötlusi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus