Laupäeval saab Maarja rahvamajas jõulukinke valida

Laupäeval, 15. detsembril korraldab Maarja-Magdaleena Maarahva Selts rahvamajas traditsioonilise jõulumüügi.

<p align=”justify” />

“Seekord  teeme veidi tagasihoidlikumalt, nimetame ettevõtmist pigem jõulumüügiks kui laadaks.

Käsitöötegijad müüvad ehteid, puuesemeid, lambavillatooteid, nukuriideid, kudumeid,  suures valikus kaltsuvaipu ja muud näputööd, samuti on saadaval parfümeeria ja loodustooted,”  rääkis Maarja rahvamaja juhataja ja maarahvaseltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg. Ta kinnitas ka, et ruumi on neil piisavalt ning kõik ostjad ja müüjad on teretulnud.  

Avalöök oli suurejooneline

Jõulueelne müügipäev saab rahvamajas teoks kolmandat korda. Esimese taolise ettevõtmise korraldas maarahvaselts 2010. aasta detsembris aga üsna suurejooneliselt: tegevust ja juttu jätkus lausa kaheks päevaks.

“Tookord said meil kõik huvilised osaleda töötubades.  Sellele omapärasele ettevõtmisele, mis kandis pealkirja “Koostöös peitub jõud”, aitasid kaasa külaseltsid Juulalt, Kassinurmest ja Kaareperest. Kohal oli ka kultuuriseltsi Vanaveski esindus Jõgeva vallast.  Müügituba oli avatud kahel päeval. Sealt sai osta mitmesuguseid käsitöid, ehteid, loodustooteid,  aga ka riideid, sukki, sokke, mütse ja muud kaupa, mis olid sobilikud nii kingikotti kui tarbeesemeteks ja mis oli seltside ja ühenduste liikmete kätetöö. Nii said tegijad oma kaupa otse ostjatele tutvustada,” meenutas Tiia Pärtelpoeg.

Ülemöödunud aastal küpsetati koos piparkooke, õpiti mitmeid näputöönippe.  Uus asi oli tookord cerniti voolimismass, millest sai mitmes stiilis ehteid valmistada.   Kes soovis, sai õppida ka nukumööbli tegemist ja nii sündisidki kohapeal imearmsad sisustatud nukutoad, kus “elanikele”  kõik vajalik olemas. Valmisid omapärased jõulukaardid, õpiti viltimist.

Mõnikord võib ka vaiksemalt

“Kõigil juhendajatel oli pidevalt kibekiire, sest mõlemal päeval jagus õpitubades osalejaid hulganisti. Hea meel on sellest, et ka noored innuga kaasa lõid,” rääkis Tiia. Maarja-Magdaleena külatoas toimus esimese jõululaada aegu ka  seminar, milleks seltside esindajad olid kodutööna ette valmistanud kokkuvõtte ühistest ettevõtmistest oma piirkonnas. Isetegevusprogrammil pakkusid meelelahutust kultuuriselts Vanaveski ja Maarja-Magdaleena külateater. Kohviku menüüs oli aga mitut sorti suppe, mis olid valminud Elistvere Suurköögis.

“Üritust toetasid tookord põllumajandusministeerium ja Liikumine Kodukant läbi Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse. Eelmisel talvel ajasime läbi oma jõududega, aga küllap aitas see esimene laat meid nii-öelda pildile: müüjatest ja ostjatest polnud puudust ka siis ning tulijaid oli ka kaugemalt,” rääkis Tiia. Möödunud korralgi said huvilised näiteks viltimist proovida, töötas õnneloos ja ahjusoojad piparkoogid levitasid hubast hõngu.  

Tänavu võetakse jõulumüüki kodusemalt ja rahulikumalt ning eraldi kultuuriprogrammi ei pakuta. Nimelt on  rahvamaja isetegijatel olnud palju tegemist. Sügise jooksul on käidud esinemas oma külateatriga, koor  astus hiljaaegu üles kruiisilaeva jõuluprogrammis. Ja suured pühad on ju juba ukse ees! Aga õnneloosiratas, kust iga pilet võidu toob,  pöörleb tänavugi, plaadilt tuleb jõulumuusikat ja kohvikust saab muu hulgas ka sooja suppi.  

Laupäeval alustatakse keskhommikul kell kümme  ja kaup pakitakse kokku kella kolme paiku õhtupoolikul. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus