Laupäeval peetakse Mustvee linna päeva

Mustvee kultuurikeskuse juhataja Valetina Jazõkova ütles, et kindlasti tuleb ka traditsiooniline laat. Kui tavaliselt on sellel enam rõhku pandud käsitööle, siis tänavu  võib seal müüa igasugust kaupa.
Lastele algavad üritused hommikul kell 10 kultuurikeskuse vastas bussijaama platsil. Toimuvad võistlused rulluisutamises, jalgrattasõidus ja joonistamises. Oodata on ka kommisadu deltaplaanilt. Väikesed linnapäevalised saavad sõita ka ATV- autodega ja hüpata batuudil.
Linnapäeva raames saab külastada Mustvees asuvaid muuseume: Heino Lubja kaalude muuseumi Tartu maanteel ja vanausuliste muuseumi Mustvee Vene Gümnaasiumis.
Kõik huvilised on oodatud vaatama ka kahte näitust. Mustvee kunstniku Larissa Korobova maale saab näha tema koduõues aadressil Tartu mnt 31, kultuurikeskuse teisel korrusel on aga akvarelligalerii Kala organiseeritud näitusmüük, kus on esindatud Balti mere regiooni kunstnike tööd. 
Kell neli pärastlõunal algab Mustvee rannas   veepidu, kus tähtsaim ettevõtmine on isetehtud veesõidukite võistlus.
Veepeol on võimalik sõita ka vesiratta ja skuutriga, valitakse Mustvee Näkk.
Linnapäeva viimase üritusena algab kell seitse kultuurikeskuse laululaval pidu, kus esinevad ansamblid PS Troika ja Miau, üles astuvad ka mitmed diskorid. Pidu kestab kella neljani hommikul. Päevased üritused on kõigile huvilistele tasuta, õhtusele peole tuleb osta 35 krooni maksev pilet.
Pikemalt loe laupäevasest Vooremaast.
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus