Laupäeval peetakse Hans Moksi mälestusvõistlused

Laupäeval peetakse Tabivere staadionil esimesed Hans Moksi mälestusvõistlused odaviskes. Kell 14 algavatel võistlustel selgitatakse parimad nii meeste kui ka naiste hulgas, lisaks on võistlustules ka A- ja B-klassi noored odalootused.

Võistluste korraldaja Toomas Rosenbergi sõnul mõlgutas ta Saadjärve vallast Äksi külast pärit odaviskaja Hans Moksi (1923-2011) mälestusvõistluste korraldamise mõtet juba varemgi, kuid teoks sai see pärast Tiit Lääne kirjutatud raamatu “Odaviskaja Hans Moks: Briti impeeriumi kolmas mees” ilmumist. “Saime Tiiduga kokku ja arutasime võistluste korraldamise võimalust,” lausus Rosenberg. “Võtsin ka odaviskajatega ühendust ning ka Jõgevalt pärit Heiko Väät kiitis mõtte heaks.”

Kindlasti on laupäeval Tabiveres võistlemas Kristjan Rosenberg ja maakonna paremad noored odaviskajad, tulemas on ka Heiko Väät oma õpilastega Audentese spordikoolist.

Sõja ajal Eestist lahkunud ning Rootsis ja Kanadas elanud Hans Moks on ainus Eesti kergejõustiklane, kes on Briti Ühenduse mängudelt võitnud medali – 1958. aastal võitis ta Cardiffis pronksmedali. Aastaid odaviskes maailma esikümnesse kuulunud ning 1955. aastal isiklikuks rekordiks 72.78 visanud eestlasel jäi vähemalt kolmedel olümpiamängudel ja teistel tiitlivõistlustel osalemata elukohariikide kodakondsuse puudumise tõttu.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus