Laupäeval kihutavad Piirojal autod ja mootorrattad

Sel laupäeval sõidetakse Põltsamaa lähistel Piiroja rallikrossirajal Eesti meistrivõistluste viies etapp, kus mõõtu võtavad Eesti ja ka naaberriikide paremad rallikrossisõitjad ning pealtvaatajatele pakuvad sõitude vahel vaatemängu mootorratastel trikitajad.

Piiroja rallikrossi meistrivõistluste etapp on sel hooajal järjekorras viies. Pärast Piirojal juuli algul sõidetud etapiga on rajal üsna palju muudatusi läbi viidud. Üheks olulisemaks on raja ühele osale paigaldatud asfalt, mis katab stardisirge ning ka lõigu esimesest kurvist. Nii on start kiirem ja parem.

Teisalt on saanud juba traditsiooniks, et Piiroja etapil pakutakse publikule lisaks põnevale võistlusele sõitude vahepeal ka meelelahutust. Sel korral pakuvad vaatemängu trikimootorratturid ehk stuntriderid. Lisaks neile saab näha  mudelhelikopterite lendamist ning igaüks saab proovida sõitu rallikrossi simulaatoriga. Pealtvaatajate vahel loositakse välja ka suitsutatud siga.

Põhirõhk on siiski rallikrossisõitjate omavahelisel mõõduvõtul. Kodurajal soovib kindlasti head kohta saada division 1A klassis sõitev Arvo Kask. Praegu hoiab ta Eesti meistrivõistluste edetabelis pärast nelja etappi teist kohta. Liidrile Janno Ligurile kaotab Kask viie punktiga. Samas pole Kasest väga kaugel ka Andre Kurg, kes kaotab talle 10 punktiga.

Siiski on Andre Kurg momendil veel raskes seisus, sest tema masin sai möödunud nädalavahetusel Lätis võisteldes üsna palju kannatada. Mehaanikud näevad auto kallal üsna palju vaeva, et see laupäevaks korralikku võistlusvormi saada.

Kõige võimsamate, division 1 masinate klassis läheb samuti üsna põnevaks. Väga head hoogu on terve hooaja jooksul näidanud Sten Oja. Kuigi Oja on osalenud neljast etapist vaid kahel, pole meistritiitli püüdmine noormehe jaoks veel võimatu. Praeguseni pole tal kodustel võistlustel vastast olnud. Juuli alguses seljatas Oja oma konkurendid pooleringise edumaaga ning augusti algul Laitse võistlusel võttis ta kindla võidu. Siiski hoiab tabelis liidrikohta Pait Reiman, Oja asetseb üldtabelis alles neljandal positsioonil.

Kindlasti püüavad Oja võitudeseeria jätku segada Valdur Reinsalu, kes viimasel etapil Laitses sai teise koha, ning Helmet Palm, kes  on üldarvestuses selles klassis teisel kohal.

ERK 2000 klassis on senimaani olnud väga edukas lätlane Reinis Nitišs, kes on võitnud kolm etappi neljast. Tema ja teise koha mehe Silver Havamaa vahel on jätkunud pinget igal etapil ning kindlasti püüab Havamaa Piiroja rajal lätlase vastu revanši saada. Sõidu käiku võib oluliselt segada ka Yellow Racing Team’i sõitja Alvar Kuusik, kes on hetkel edetabelis kolmas.

Väga väikesed vahed on ERK juunior-klassi sõitjate tabelis. Korraliku duelli peavad kindlasti maha tabeli liider Sander Miljand ning teisel kohal asetsev Andre Teder. Poistel on punkte vastavalt 77 ja 75, seega saab laupäeval kindlasti näha heitlust väärtuslike esikohapunktide pärast.

Tagaveoliste masinaklassis on seni olnud üsna stabiilselt ees  Rommi Pukk, kes on võitnud neljast etapist kolm. Eelmisel korral napsas võidu tema eest Kevo Kärp. Samas ei saa võidupärga veel Pukile ennatlikult kaela riputada, sest pooled sõidud alles ees ning kõike võib juhtuda. Praegu lahutab esikohameest Pukki ja teisel kohal asetsevat Kärpi 20 punkti.

Võistlused avatakse laupäeval, 3. septembrl Piiroja rajal kell 12.00, kuid publikut oodatakse kohale juba varem, et kõik saaksid endale meelepärase koha valida, et võtta põnevast spordisündmusest maksimum.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus