Laupäeval kerkinud rott viidi teisipäeval minema

Laupäeval idamaade kalendri järgi alanud rotiaasta tõi Jõgeva linnapilti suure rotiskulptuuri. Kui esialgu arvati, et ehk peab skulptuur nädalakese vastu, siis ilmataat polnud roti suhtes kaugeltki leebe ning juba teisipäeval saeti jääskulptuur tükkideks.


„Roti kuju ning selle paigaldamine ja eemaldamine lähevad maksma umbes 2000 eurot. Skulptuuri eemaldamine ei olnud vallavalitsuse, vaid kuju paigaldanud MTÜ Valgusfestival otsus,“ ütles Jõgeva vallavalitsuse avalike suhete peaspetsialist Riina Mägi.
Päev varem palus MTÜ eestvedaja Indrek Leht vallavalitsuse kultuuritöö peaspetsialistilt Eva-Kristi Heinalt värskeid fotosid skulptuurist. „Kuna fotodelt oli näha, et rott hakkab oma algset kuju kaotama, võttiski MTÜ vastu otsuse kuju eemaldada, seda enam, et sulav jääskulptuur oleks peatselt muutunud ohuallikaks,“ ütles Mägi.
Teisipäevane roti teisaldamine tuli üllatusena ilmselt kõigile. „Vallavalitsust ees ootavast eemaldamisest kahjuks ei teavitatud, muidu oleksime saanud ka rahvale teada anda. Olgu öeldud, et eile eemaldas MTÜ Valgusfestival ka teistesse linnadesse paigaldatud rotiskulptuurid.
Et ilm jääskulptuuri püsimist ei soosi, oli muidugi ette teada. Paraku sai skulptuur ära tellitud juba kolm kuud varem, kui ükski prognoos erakordsete ilmaolude saabumist ei ennustanud. Kui selgus, et ilmaolud on kehvad, oli hilja projektist loobuda, sest MTÜ Valgusfestival oli protsessi juba käivitanud: jääplokid ja külmhoone pinna broneerinud jne.
Tulevaks aastaks töötatakse kindlasti välja mingi varuplaan või üldse uus kontseptsioon, kuidas idamaade kalendri uue aasta saabumist tähistada,“ vahendas Riina Mägi.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus